BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 26.03.

27.03.2019. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Спровођење Минских споразума - кликнути на карту за увећање


Карта ситуације на фронту за 24.03. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 26
.03.


Стање на фронту .


Преглед политичко-економских и других вести за 26.03
.
 

 Русија приморана да одустане од слања посматрача у Украјину - Русија је приморана да одустане од слања посматрача у Украјину како се они не би излагали претњи намерног кривичног гоњења, наводи се у коментару Министарства спољних послова Русије у вези са одбијањем акредитације руским посматрачима ОЕБС-а на председничким изборима у Украјини.

„Ових дана је објављено да је Централна изборна комисија Украјине донела незакониту одлуку да одбије Канцеларију за људска права ОЕБС-а за акредитовање 24 држављанина Русије у саставу мисије Канцеларије за праћење председничких избора у овој земљи… ’Оправдање‘ за такве поступке су нове измене у закону које је Врховна рада на брзину усвојила у фебруару, када је мисија Канцеларије за људска права већ била у фази распоређивања у Украјини“, наводи се у коментару.

Министарство истиче да „дискриминаторни кораци украјинских власти у пракси одузимају руским експертима могућност да учествују у посматрачкој мисији Канцеларије“.

„У насталим условима Русија је приморана да одустане од слања посматрача у Украјину како их не би излагала претњама кривичног гоњења“, закључило је Министарство спољних послова.

У саопштењу се додаје да ће Москва пажљиво пратити предизборну кампању у Украјини у тесној сарадњи са Канцеларијом за људска права и другим структурама које прате ситуацију у вези са демократијом и људским правима у тој земљи.

„Судећи по ономе што већ данас видимо у Украјини, Кијев очигледно има шта да скрива и од свог становништва и од међународне заједнице“, указало је руско Министарство.

Москва се нада да ће Канцеларија за људска права након објављивања резултата украјинских избора, „упркос одсуству руских посматрача у земљи, моћи да пружи међународној заједници објективну, поуздану и искрену слику, без политичке пристрасности и без страха да ће изазвати негативну реакцију украјинских власти које спонзорише Запад“.

Председнички избори у Украјини одржаће се 31. марта. На место шефа државе претендује 39 кандидата.

Специјална бригада Росгвардије ће чувати Кримски мост Росгвардија је формирала специјалну поморску бригаду у Керчу како би чувала Кримски мост, изјавио је генерал Виктор Золотов у интервјуу за РИА Новости.

Јединица располаже великим арсеналом средстава који може спречити било какву диверзију са копна и мора, нагласио је он.

Кримски мост из Краснодарског краја је најдужи у Русији. Његова дужина износи 19 километара.

Почетак саобраћања возова заказано је за децембар 2019. године.

„Моје лично уверење је да је украјинска страна умешана у катастрофу ’боинга‘“ Украјинска страна умешана је у рушење малезијског „боинга“ на лету МХ-17 изнад Донбаса у јулу 2014. године, изјавио је на конференцији за новинаре бивши официр Службе безбедности Украјине (СБУ) Василиј Прозоров.


„Моје лично уверење и оно је поткрепљено… информацијама, украјинска страна је умешана у катастрофу ’боинга‘“, рекао је он.

После пада авиона уследила је „феноменално брза реакција украјинске владе“. „Недвосмислено сам мислио да су председник Порошенко и његова прес-служба знали за то унапред“, истакао је Прозоров.

Осим тога, забринуло га је да „ваздушни простор изнад ратне зоне у Донбасу није био затворен“.

Он је обратио пажњу на то да је на све покушаје да сазна околности катастрофе, на пример, у разговору са официрима Генералштаба, добијао одговор: „Не петљај се у ово ако не желиш невоље“.

„Али нешто ипак процури и ја анализирајући информације могу да претпоставим ко је умешан у скривање трагова овог злочина. Мислим да су то две особе: садашњи заменик шефа Порошенкове администрације Валериј Кондратјук и актуелни начелник Главне управе обавештајне службе Министарства одбране Василиј Бурба“, истакао је бивши официр СБУ.

Путнички авион „боинг 777“ компаније „Малезија ерлајнс“, који је летео од Амстердама за Куала Лумпур, срушио се 17. јула 2014. године у близини Доњецка. У авиону се налазило 298 путника и чланова посаде и сви су погинули. Кијев је за катастрофу оптужио устанике у Донбасу, који су изјавили да немају средства која би могла да оборе авион на тој висини. Без обзира на ратна дејства, Кијев није затварао небо изнад Донбаса за међународне путничке авионе. За истрагу о авионској несрећи формирана је међународна Заједничка истражна група коју чине представници Аустралије, Белгије, Малезије, Холандије и Украјине.

Међународна истражна група представила је прелиминарне резултате истраге о паду МХ17 на истоку Украјине. Група тврди да је малезијски „Боинг 777“ оборен из ракетног система „бук“, који припада 53. ракетној бригади Војске Русије из Курска. Москва категорички негира те оптужбе.

Министарство спољних послова Русије је саопштило да су оптужбе Међународне истражне групе о умешаности Русије у пад малезијског „боинга“ неосноване и да изазивају жаљење, као и да је истрага пристрасна и једнострана. Такође, Министарство одбране Русије саопштило је да ниједан противракетни систем Оружаних снага никада није прешао руско-украјинску границу. 

Украјина предложила чланицама ЕУ да изнајме трећину њених складишта гаса Украјина је предложила чланицама ЕУ да изнајме трећину њених складишта гаса, наводи се на сајту компаније „Укратрансгас“.

Како се наводи у саопштењу, то ће наводно осигурати непрекидне испоруке гаса у Мађарску у случају да Русија прекине транзит. Компанија указује да Мађарска свакодневно троши око десет милијарди кубних метара горива, од којих две трећине добија из Русије.

У саопштењу се наводи да Кијев сада може да предложи потрошачима капацитет складишта за око 12 милијарди кубних метара гаса, док максимални дневни обим повлачења из складишта може достићи 260 милиона кубних метара. Притом, техничке могућности извоза гаса непосредно у Мађарску су равне 68 милиона кубних метара дневно. Указано је и да је овакве услуге Украјина спремна да предложи и другим европским државама.
Украјинa - из минута у минут -

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међународни кривични суд у Хагу оптужио је израелског премијера за ратне злочине у Гази


Москва ће одговорити одлучно и на одговарајући начин на било коју агресију, изјавио је председник

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА