BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Чешка: На трећем месту претње које долазе из Русије

09.03.2019. год.


Министар одбране Чешке Лубомир Метнар уврстио је Русију у ред главних опасности по НАТО. Као остале претње за Северноатлантску алијансу он је навео тероризам и сајбер-нападе.


„На првом месту међу опасностима је тероризам, а пре свега опасност од глобалног ширења локалних терористичких организација. Друго место заузимају сајбер-опасности, а на трећем месту су претње које долазе из Русије“, рекао је Метнар. 

Према речима чешког министра, претње из Русије своде се на обнову наоружања у руској армији, премештање војске, велики број војних вежби и „догађаје који су повезани с другим земљама социјалистичког блока“.

„Редослед опасности у овом случају није толико важан, јер њихова динамика може веома брзо да се промени“, рекао је Метнар.

Министарство одбране Чешке припрема детаљну анализу опасности у свету, а посао се приводи крају, навео је министар. 

„За сада имамо само прелиминарне резултате“, додао је Метнар. 


  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Оружје које су Западне земље испоручиле Кијеву вероватно ће подстаћи талас криминала широм континента, упозорава студија


Русија жели да осигура своју безбедност и створи услове за дугорочан и одржив мир, изјавио је председник

Критичар ЕУ Ђорђе Симион супротстављен проевропском градоначелнику Букурешта Николсу Дану у другом кругу


Разговори би могли да се одрже, али само као резултат напретка у текућим мировним напорима између руских и украјинских делегација, изјавио је Дмитриј Песков.


Председник Србије Александар Вучић негирао је да постоји било каквих проблема у плановима да компанија Џареда Кушнера изгради хотел у Београду на месту некадашњег Генералштаба


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА