BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Шпанија жели да открије и идентификује 114.000 жртава грађанског рата

Шпанија жели да открије и идентификује 114.000 жртава грађанског рата
07.03.2019. год.

Шпанске власти упутиле су данас позив грађанима да им се јаве путем електронске поште ако имају било какве детаље о жртвама грађанског рата и диктатуре под генералом Франциском Франком.

Министарство правде саопштило је да је циљ да се помогне у стварању поузданог пописа жртава које су сахрањиване у необележеним гробовима широм земље, преноси АП.
Социјалистичка влада, коју следећег месеца очекују општи избори, жели да открије и идентификује 114.000 жртава грађанског рата, колико се процењује да је било у рату који је трајао од 1936. до 1939. године, као и затим током владавине Франка, који је умро 1975. године.

Три мисије које су спонзорисале УН у Шпанији од 2013. упутиле су критике шпанским властима због недостатка плана за тражење несталих особа.

У недавном извештају експерата наводи се да је реално да је само око четвртине процењених жртава могло бити идентификовано и забележено.    

Танјуг


  • Извор
  • фото: AFP/Getty Images/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА