BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Лавров: Нисам чуо ништа од Маса што би сведочило о промени става Немачке о „Северном току 2“

Лавров: Нисам чуо ништа од Маса што би сведочило о промени става Немачке о „Северном току 2“
17.02.2019. год.

Министар спољних Сергеј Лавров изјавио је да није чуо ништа што би говорило о томе да је Немачка променила свој став о пројекту „Северни ток 2“.

Лавров је раније с немачким колегом Хајком Масом на маргинама Минхенске конференције о безбедности разговарао о изградњи гасовода „Северни ток 2“.

„Што се тиче ’Северног тока 2‘ нисам чуо ништа од свог немачког колеге што би сведочило о промени става Немачке о том чисто економском, комерцијалном пројекту“, рекао је Лавров новинарима у Минхену.

„Управо такав утисак сам изнео и током данашњег доручка с господином Хајком Масом, у оквиру састанка бизнис-лидера Русије и Немачке“, додао је Лавров.

Пројекат „Северни ток 2“ подразумева изградњу два крака гасовода укупног капацитет 55 милијарди кубних метара гаса годишње од обала Русије, преко Балтичког мора, до Немачке. Пројекту се противе Украјина, балтичке земље и Пољска, као и САД које покушавају да Европи наметну свој течни природни гас. 


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / ТАСС/POOL/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА