Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Лавров: САД у Венецуели изгубиле сваки стид
12.02.2019. год.
Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров је критиковао став САД према Венецуели.
„Ми смо од самог почетка подржавали иницијативу Мексика и Уругваја, који се залажу за што скорије стварање услова за национални дијалог, уз учешће свих политичких снага у Венецуели“, изјавио је Лавров на конференцији за штампу након разговора са финским министром спољних послова Тимом Соинијем у Москви.
„Председник Мадуро је одмах изразио спремност да учествује у таквом дијалогу, али је опозиција је одбацила овај предлог. Очигледно зато што је предводе амерички представници, који су у својим изразима о томе како решити ситуацију у Венецуели изгубили сваки стид“, додао је Лавров.
Говорећи о америчком нацрту резолуције СБ УН о Венецуели, који предвиђа одржавање нових председничких избора, Лавров је навео да је он усмерен на дестабилизацију ситуације у тој земљи, па и на интервенцију.
Говорећи о америчком нацрту резолуције СБ УН о Венецуели, који предвиђа одржавање нових председничких избора, Лавров је навео да је он усмерен на дестабилизацију ситуације у тој земљи, па и на интервенцију.
„Амерички нацрт резолуције који су они доставили Савету безбедности, у суштини, има за циљ да се прикрију провокације које се планирају уз испоруку хуманитарне помоћи као средства за дестабилизацију ситуације у Венецуели, па чак и добијање изговора за директну војну интервенцију. И сами знате да Савет безбедности никада неће прихватити такву одлуку“, нагласио је Лавров.
- Извор
- фото: © РИА Новости / Лео Альварес/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Задужбина ,,Кнез Мирослав Хумски” и Књижевно удружење ,,Сусрет” вечерас су, у сарадњи са Музејом Херцеговине, организовали промоцију књиге Ранка Гојковића ,,Срби и Руси – браћа по Промисли Господњој”.
Тензије расту након прошлонедељног смртоносног терористичког напада у Кашмиру
Индијски премијер дозволио војсци да сама одреди начин и тренутак оружаног одговора на Пакистан
Режим сличан кијевском не сме се дозволити да се учврсти ни у једној земљи, поручио је бивши председник Русије
Чудно је очекивати да ће Русија пропасти, изјавио је потпредседник САД.
Остале новости из рубрике »