BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Хан: Понудио сам идеје Београду и Приштини

Хан: Понудио сам идеје Београду и Приштини
04.12.2018. год.


Комесар за проширење ЕУ Јоханес Хан је саопштио да је током посете Београду и Приштини странама "понудио идеје" како да реше питање слободне трговине у региону.


Хан је на конференцији за медије рекао да све земље које стреме Европској Унији треба прво да решавају међусобне проблеме и истакао да су састанци са председником Србије, Александром Вучићем, и ратним злочинцима Хашимом Тачијем и премијером Рамушем Харадинајем били отворени и конструктивни.

„Желео сам да вам дам гарнације да сви радимо на европској перспективи како би постале чланице ЕУ. Свих шест земаља (западног Балкана) имају европску перспективу али један од кључних критеријума да би се постало чланицом ЕУ је да се реше сва билатерална питања у овом случају реши питање дијалога са Србијом“, казао је Хан.

„У интересу је да обе стране баве тим питањима и ја сам предложио да се обе земље усредсреде на решавање питања које се односе на трговину, што значи више бизниса и много више нових радних места“, казао је Хан.

Европски комесар је рекао да треба чинити напоре да се реше ова питања што је пре могуће како би се допринело дијалогу и будућности Косова.

„То зависи од обе стране које треба да се у томе ангажују, надам се да ће се то урадити у потребно време а не много касније”, казао је Хан.

Говорећи о либерализацији виза за грађане самопроглашеног Косова, Хан је рекао да је "Косово завршило свој део посла и да је сада ред да ЕУ".

„Сада је питање у Европском савету који узима највише времена да овај корак прође и ја верујем да ће се то догодити 2020. године, али немојте бити таоци бројки“, казао је Хан.


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Алексей Витвицкий/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Програм лојалности који има више од милион активних корисника


Други тркачки викенд Отвореног првенства у картингу

Компанија НИС наставила је са употребом иновативних технологија у области истраживања и производње нафте и гаса и извршила дронско снимање бушотинског фонда и надземне инфраструктуре на нафтном пољу Кикинда. Ова метода...


Откријте све погодности НИС Агро картице и бренда NISOTEC

Оружје које су Западне земље испоручиле Кијеву вероватно ће подстаћи талас криминала широм континента, упозорава студија


Русија жели да осигура своју безбедност и створи услове за дугорочан и одржив мир, изјавио је председник


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА