Терористи планирају напад на положаје курдских снага
Терористи "Исламске државе" желе да употребе бојне отрове за напад на положаје курдских "Сиријских демократских снага", саопштило је Министарство одбране Русије.
Министарство је навело да су у ову сврху у Кишму у сиријској провинцији Дејр ел Зор терористи у болници организовали производњу граната са хемијским отровним супстанцама.
Како се наводи, гранатирање положаја сиријских демократских снага требало је да спроведу припадници ДАЕШ-а „из правца у коме су стациониране суседне провладине формације како би испровоцирале велике нападе америчке авијације“.
Читајте више на Ситуација у Сирији - из минута у минут
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.
Руске снаге последњих недеља успешно напредују на више деоница Андрејевског правца. Из дана у дан руска армија се све више приближава граници ДНР са Дњепропетровском облашћу на југозападу републике....
Русија наставља припреме за преговоре с Украјином у Истанбулу, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на брифингу.
Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе
На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом
Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.
Остале новости из рубрике »