BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 08.11.

09.11.2018. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Спровођење Минских споразума - кликнути на карту за увећање


Карта ситуације на фронту за 06.11. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 08
.11.


Стање на фронту Украјинске снаге напале су вечерас, користећи дронове насеље Минералное. Том приликом рањен је један цивил.



Према саопштењу Министарства одбране ДНР украјинске снаге су за протекла 24 сата 16 пута напале територију ДНР. Под ватром украјинских снага нашло се седам насељених места Републике.


Преглед политичко-економских и других вести за 08.11.

 

 Москва: Нова, 63. порција санкција САД неће променити политику Русије Нова, 63. рунда санкција САД неће променити политику Русије, рекао је за РИА Новости заменик министра спољних послова Русије Сергеј Рјабков.

„Проучићемо садржај донете одлуке, анализирати о којим се физичким и правним лицима конкретно ради. Видимо да је део особа са овог америчког списка из Доњецког региона, из република које воде борбу за своја права“, рекао је Рјабков.

Раније је Министарство финансија САД објавило да уводи санкцијепротив три физичка лица и девет организација због присаједињења Крима Русији и ситуације у Донбасу.

„Опет видимо, да без обзира на непрестана саопштења Вашингтона да жели нормализацију односа са Москвом на разним нивоима, не одустају од притисака и диктата према Русији, то је недопустиво“, рекао је Рјабков.

Рјабков се присетио да је од 2014. године руска страна у више наврата напомињала, да је коначан и слободан избор становника Крима и града Севастопоља, да се ова два субјекта Руске Федерације слободно и динамички развијају унутар Русије.

"Овај избор је неповратан", нагласио је Рјабков.

Он је нагласио да „још једна порција америчких санкција, шездесеттрећа, од 2014. године, ништа неће променити у нашем приступу и чврстој одлучности да водимо своју политику“.

„Право да вам кажем, ми немамо могућности да стално реагујемо на такво антируско понашање са америчке стране, јер ту нема ништа ново. Не осећамо никакав утицај од ових корака, настављамо да реализујемо сопствене економске планове. Тако да то нема никакве везе са реалним животом“, закључио је Рјабков.

САД увеле нове санкције Русији због Крима и Донбаса САД су увеле нове санкције против три физичка лица и девет организација због уласка Крима у састав Русије и ситуације у Донбасу, саопштио је специјални изасланик Стејт департмента за Украјину Курт Волкер.


Према његовим речима, уведенa су ограничења "због покушаја Русије да интегрише Крим кроз приватне инвестиције и пројекте приватизације, као и за учешће у озбиљним кршењима људских права".

"Треба напоменути да је ово први корак у облику санкција, који искључиво препознаје да Русија заправо контролише Донбас у источној Украјини", рекао је Волкер.

Раније је Волкер у Украјини изјавио да ће америчка администрација увести додатне санкције Русији "за два-три месеца". Циљ ових сакција, како је рекао Волкер је "присиљавање Русије да започне преговоре о решавању кризе".

"Политичка освета"

Изјаву Волкера су коментарисали у Савет Федерације. Председник Комитета за међународне осносе Константин Косачев је рекао да ће Русија одговорити на нове санкције САД-а.

"Политички - реципрочно. Економски - селективно, како би се спречила штета нашим интересима", рекао је Косачев.

Олег Морозов, такође члан Комитета, изразио је мишљење да такве радње не треба оставити без реакције.

"Посебно зато што се ништа фундаментално ново не дешава у вези ситуације око Крима, то јест, санкције су у великој мери демонстративног карактера", рекао је Морозов.

Трговински и економски односи између земаља ће се неизбежно смањивати, додао је Морозов.

Такође је нагласио да су "америчке санкције стекле карактер политичке освете". Оне се уводе не зато што се нешто десило, већ зато што се нешто не дешава по америчком сценарију, додао је он.

Према сенатору, без икаквог смисла је разговарати о овим акцијама на било којим међународним платформама.

"Али санкције не мењају наш положај према Криму или Донбасу - Кри је руски, а политичко решење за Донбас је засновано на Минским споразумима", закључио је политичар.

Москва: Русија не може рачунати на брзу нормализацију односа са САД Русија не може рачунати на брзу нормализацију односа са Сједињеним Америчким Државама, рекао је заменик руског министра спољних послова Сергеј Рјабков.

"Не видимо разлога да очекујемо да ће се они (руско-амерички односи) брзо побољшати", рекао је Рјабков новинарима.


Према речима Рјабкова, "нажалост, политичари у Сједињеним Државама, како они који седе у Конгресу, тако и они који су чланови извршне власти, у последњих неколико година убедили су себе у потпуно непојмљиве идеје о улози Русије у свету, те се налазе у заробљеништву сопствених илузија, те не могу превазићи фантомске болове".
"Њима је потребно да се саберу и размисле о томе шта се дешава. У овој ситуацији не можемо да се ослањамо на нормализацију", рекао је заменик министра спољних послова.

Он је додао да ће Русија наставити "стрпљиво објашњавати партнерима у Вашингтону да то није начин који задовољава интересе њихове земље".


Косачев: Човечанство мора бити спасено од НАТО-а Председник Комитета за међународне односе Савета Федерације Константин Косачев, коментаришући изјаву бившег генералног секретара НАТО Андерса Фог Расмусена на пољском радију, рекао је да човечанство мора бити спасено од НАТО-а.


Раније је Расмусен у интервјуу за пољску радио станицу напоменуо да "нема сумње да ће Руска Федерација вршити притисак на Белорусију", наглашавајући да је "жеља Русије да интегрише Белорусију са Руском Федерацијом свакако претња". Поред тога, Расмусен је додао да "Белоруси имају прилику да одреде своју будућност, иако Белорусија још није демократска држава". Он је такође позвао земљу да се "фокусира на искуство Грузије или Украјине". Бивши генерални секретар НАТО-а верује да би Белорусија у будућности могла да игра "веома интересантну улогу", јер се налази између Европе и Русије, али да је то могуће само под условима реформи и демократског и слободног друштва. Истовремено, Расмусен је истакао да су ЕУ и НАТО заинтересовани за могућност укључивања Белорусије у своје редове. 


"Раст опозиционих снага који би могли да се супротставе властима у Минску је сасвим могућ, и то је једини начин да се крене напред", каже Расмусен.

Константин Косачев је нагласио да у задње две деценије НАТО отворено и бесрамно врши притисак на власти Грузије и Украјине ради чланства тих земаља у Алијанси, те да грубо и константно крши оснивачки акт НАТО-Русија, који подразумева трајни мораториј на распоређивање значајних оружаних снага и оружја на територијиама нових чланица НАТО-а.

"Зашто све ово говори? Вероватно, јер верује да циљ оправдава средства, а лаж за спасење је прихватљива и чак племенита. И суседне нације би требало спасити од Русије, укључујући сада и Белорусију. Заправо, човечанство мора бити спасено од НАТО-а. НАТО је сахранио принцип недељивости безбедности у Европи, бомбардовао је суверену европску државу ради подстицања сепаратизма на Косову, те грубо прелазио преко границе своје надлежности широм света. Потпуно пропала операција за нормализацију ситуације у Авганистану и сакривање незаконитих бојевих дејстава својих припадника у Ираку, Либији и Сирији. Неодговорно подржава свог вођу - САД, у уништавању основних споразума у ​​области стратешког нуклеарног биланса.

Шта још има? Или је већ довољно?", написао је Косачев.

Финска православна црква негирала речи Порошенка о њеном положају о аутокефалности украјинске цркве Финска православна црква (ФПЦ) није објавила званична саопштења о аутокефалности у Украјини, изјавио је за РИА Новости представник цркве ђакон Владимир Сократилин.

"Службени став: пратимо развој ситуације, молимо се за очување мира и јединства у Цркви", рекао је он, додајући да је састанак који је одржан у Хелсинкију између Порошенка и архиепископа Лива био затворен и незваничан.

Јуче су у Кијеву саопштили су да је 
архиепископ Лив рекао Порошенку да подржава аутокефалност неканонске црквене структуре у Украјини. Међутим, раније у Финској православној цркви навели су да се надају нормализацији односа између свих страна и да су спремни да изграде конструктивне односе са Руском православном црквом.

Кијев: Упозоравамо Европу да не учествује у пројекту „Северни ток 2“ Украјина упозорава Европу да не учествује у изградњи гасовода "Северни ток 2",  изјавио је председник Врховне раде Андреј Парубиј на конференцији "Лекције хибридне деценије: шта је потребно знати за успешно напредовање", пренео је Укринформ.

"Украјински парламент, влада и председник иступају и упозоравају Европу да не учествује у пројекту `Северни ток 2`. Јер ми, као нико, знамо како Русија може да искористи енергетски бич како би вршила корупцију и утицала на политичку елиту", рекао је он.

По његовом мишљењу, енергетска безбедност је веома важан елемент безбедности, не само у Украјини, већ и у целом слободном свету.

Поред тога, Парубиј је представио идеју да позове Сједињене Америчке Државе да користе систем преноса гаса Украјине како би "заштитилe" Украјину од Русије.

"Ја лично иступам са иницијативом да украјински гасни систем, који је данас главни елемент транзита, треба имати платформу за размену са нашим америчким колегама, тако да енергетска стратегија Русије да преузме контролу над украјинским системом никада не буде реализована на било који начин", додао је он .


Шредер: Крим ће пре или касније морати бити признат као руски Крим ће, пре или касније, морати бити признат као руски, изјавио је бивши немачки канцелар Герхард Шредер.

"То је стварност која ће једног дана морати да се препозна. Узгред, Крим, који је раније био у саставу Русије, 1954. године био је поклон од совјетског вође Хрушчова совјетској Украјини у то време. Мислио је да ће совјетски комунизам живети колико и католичка црква. На срећу, то се није догодило", рекао је немачки политичар.

Он је такође нагласио да Европа треба да обнови сарадњу са Москвом, додајући да је Русија најближи сусед и да без ње не може бити дугорочног мира на континенту.


Расмусен посаветовао Белорусе да се угледају на Грузију и Украјину и сруше власт Белорусија још није демократска држава, али са одређеним реформама у будућности може играти занимљиву улогу због свог географског положаја - између Европе и Русије, изјавио је бивши генерални секретар НАТО-а Андерс Фог Расмусен у интервјуу за радио "Пољске", те је нагласио да су и ЕУ и НАТО заинтересовани за укључивање у своје редове "нове" Белорусије у будућности.

"Нема сумње да ће Путин вршити притисак на Белорусију. Већ смо видели како Русија подстиче локалне власти да постављају основе и обезбеђују присуство руских снага у Белорусији на трајној основи", рекао је бивши генерални секретар НАТО-а у интервјуу за радио "Пољске". Он је потом нагласио да је "жеља руског председника Владимира Путина да интегрише Белорусију са Русијом свакако претња".

Он је приметио да "Белоруси имају прилику да одреде своју будућност, иако Белорусија још није демократска држава", те је  позвао да се "фокусирају на искуство Грузије или Украјине".

"Раст опозиционих снага који би могли да се супротставе властима у Минску је сасвим могућ, и то је једини начин да се крене напред", каже Расмусен.


Бивши генерални секретар НАТО-а сматра да би Белорусија у будућности могла да игра "веома интересантну улогу", јер се налази између Европе и Русије. Међутим, према његовим речима, то је могуће само под условима реформе и демократије и слободног друштва. Истовремено, Расмусен је нагласио да су и ЕУ и НАТО заинтересовани за могућност укључивања Белорусије у своје редове.
 
Украјинa - из минута у минут -

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међународни кривични суд у Хагу оптужио је израелског премијера за ратне злочине у Гази


Москва ће одговорити одлучно и на одговарајући начин на било коју агресију, изјавио је председник

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА