BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Званично је: РТ је непријатељ

Званично је: РТ је непријатељ
08.10.2010. год.
07.10.2010. - Председник организације за медије, која надгледа америчку међународну радиодифузију је означио РТ, Прес ТВ и Си-Си-Ти-Ви као своје "непријатеље".

Председник Радиодифузног савета (Broadcasting Board of Governors- BBG), надгледајући америчке медије који су усмерени на инострану публику, каже да његовој организацији треба више новца да се бори против својих непријатеља. Наиме, Русије, Ирана, Венецуеле и Кине.

Председник организације за медије, која надгледа америчку међународну радиодифузију је означио РТ, Прес ТВ и Си-Си-Ти-Ви као своје "непријатеље".

"Не можемо себи дозволити да наши непријатељи преносе више вести од  нас", рекао је Волтер Ајсаксон, председник Радиодифузног савета. "Имамо РТ („Russia Today“), ирански Прес ТВ, венецуелански ТелеСУР, а наравно, и Кина покреће  међународно емитовање 24-часовног информативног канала, са дописницима широм света [и] наводно је издвојила $ 6 -10 милијарди долара – морамо да идемо на Капитол Хил са тим бројем - да прошире своје пословање у иностраним медијима ".

И сада је у потрази за државним средствима за борбу против ових сузбијача слободе говора.

"Непријатељи" поричу своје гафове, али САД  још увек држи монопол на истину

Постоји добра стара изрека на Капитол Хилу  - најбољи начин да се добију средства од Конгреса је да их уплашите.

Волтер Ајсаксон очигледно жели много новца за борбу против америчких непријатеља у медијима.

Многима то звучи као објава информативног рата, али се касније г. Ајсаксон повукао.

"Ја не мислим да је РТ непријатељ и свакако нисам мислио да имплицирам да су они непријатељи", рекао је за РТ.

Можда Ајсаксон заиста није мислио да увреди Русију... или Кину ...

"То је све тако постављено да би се добило више новца од Конгреса,  коме се он покушава на неки начин жалити, говорећи да друге земље троше више на међународне комуникације", рекао је медијима критичар, блогер и филмски редитељ Дени Шехтер.

Међутим, добијање америчких порука широм света је скупо.

Савет, на чијем је челу  Волтер Ајсаксон, се зове Радиодифузни савет. Он управља углавном радио станицама, укључујући и Глас Америке и једним непопуларним  блискоисточним ТВ каналом. На све то троши више од 750 милиона долара. То је много више од буџета РТ, иранске Прес ТВ и венецуеланског ТелеСУР-а заједно. Дакле, можда новац у потпуности не надокнађује глобални утицај медија.

Господин Ајсаксон  каже да ће истинољубивост чини разлику, а како он каже, "истина је на нашој страни", што значи на страни Америке.

И то је та изјава која је подигла узбуну међу неким адвокатима који се баве слободом говора:

"Ако неко каже истина је на америчкој страни, он је пропагандиста, а не новинар, и мислим да је то лош пример за друге земље, јер очигледно друге земље имају своје виђење. Много пута су амерички медији нагнути према САД - па чак и приватни медији, рекао је Ајван Еланд са Независног института.

Кредибилитет Радиодифузног савета је био још више под лупом када су изашли извештаји о утицају Беле куће на извештавање Би-Би-Гија, после иранских председничких избора.

Неки посматрачи кажу да се амерички емитери, који су некада били моћан глас у међународним медијима, сада суочавају са кризом.

"Проблем са којим се они суочавају  је да порука, коју они дају о томе како свет треба да функционише, не одјекује, нема снагу да се шири", рекао је медијски аналитичар Кристофер Симпсон, "њихова порука једноставно не функционише тако добро, као некад."

Ајсаксон признаје важну дипломатску улогу међународних емитера. Али колико је дипломатски означити као непријатеља земљу, коју ваш председник зове партнером, која је, у случају Кине, ваш главни носиоц  дуга?

"Он је у сукобу са Обамином администрацијом,  која покушава да побољша односе са Русијом и Кином,"рекао је Дени Шехтер, "сада Русију и Кину зове непријатељем."

"Ово је, са становишта дипломатије, било веома-веома будаласто," рекао је Кристофер Симпсон.

Чини се да је Асјаксонов говор у супротности са позиционирањем САД-а као шампиона слободе говора.

Вашингтон ће сада морати да се навикне на повећање садржаја који долазе од независних медијских гласила који дају свеже виђење светских питања.

"Ово нема никакве везе са новинарством. Ради се о мекој моћи и гурању на дневни ред америчке политике," за РТ је рекао политички коментатор и домаћин емисије Crosstalk Питер Лавел. "Изгледа као да је председник помало забринут да свет више не верује њему или његовој


  • Извор
  • RT TV, фото: RT TV/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске снаге су поново извеле ракетне ударе на позиције украјинске ПВО у Одеској области. Украјинске формације су, са своје стране, напале беспилотним летелицама нафтне базе у станицама Павловска и...


У овом времену, када је предсједник Додик изнио приједлог о мирном раздруживању Републике Српске и Муслиманско-Хрватске Федерације и то као одговор на развлашћивање Српске и на процес стварања државе...


  Руске снаге су у протекла 24 сата погодиле мете у неколико позадинских области територије под контролом кијевског режима. Конкретно, поново су уништиле лансере С-300 у области Миргорода у Полтавској...

Глобална већина све више показује своје незадовољство поретком заснованим на западним правилима, али да ли ће Кремљ то искористити?


У Москви се озбиљно схватају изјаве америчког председничког кандидата, изјавио је руски лидер


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА