Објављени транскрипти Јељцинових разговора са Клинтоном о Путину
На вебсајту библиотеке Бил Клинтон објављени су телефонски разговори са Борисом Јелцином из 1999. године, из којег произлази да је први председник Русије лично обавестио Клинтона о избору његовог наследника, Владимира Путина.
"На крају сам налетио на њега, на Путина", рекао је Јељцин Клинтону.
Како је рекао први руски председник, проучавао је Путинову биографију, његове везе и интересе, а потом је схватио да је поуздана особа добро упозната са дфојом сфером одговорности.
Позитивне квалитете личности Путина, Јељцин је оценио као "темељног, јаког и веома друштвеног", човека.
Према Јељцину, он је био уверен да ће његов амерички колега бити бити сигуран да ће нови лидер Русије бити "високо квалификован партнер".
- Извор
- фото: © РИА Новости / Владимир Родионов/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник
Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков
Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.
Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%
Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:
Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје
Остале новости из рубрике »