BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Лавров: Са Србијом остварен добар напредак у свим правцима

Лавров: Са Србијом остварен добар напредак у свим правцима
21.08.2018. год.


Односи између Русије и Србије се брзо развијају, добар напредак је остварен у свим правцима, рекао је руски министар спољних послова Сергеј Лавров отварајући разговоре са министром спољних послова Србије Ивицом Дачићем.

"Веома ми је драго што Вас видим у Сочију. Имамо веома интензивне контакте. 
Топло се сећам моје посете Србији у фебруару ове године, када смо прославили 180 година успостављања дипломатских односа", рекао је Лавров.

"Потом смо 8. и 9. маја примили председника Србије Александра Вучића у Москви, а поред разговора са руским председником Владимиром Путином, учествовао је на Паради победе и маршу `Бесмртног пука`. Ми то високо ценимо. Данас имамо добру прилику да дискутујемо о билатералним односима, који се брзо развијају у свим правцима, и, наравно, регионалним и међународним питањима. Имамо у свим областима веома добар напредак. Данас ћемо додати још позитивности нашим односима."

Русија и Србија блиско сарађују и што се тиче војне и војно-техничке линије, рекао је руски министар спољних послова Сергеј Лавров.
 
"Москва и Београд блсико сарађују по војној, војно-техничкој линији, као и хуманитарним питањима", рекао је Лавров на конференцији за новинаре са министром спољних послова Србије Ивицом Дачићем.
 
 



  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Екатерина Чеснокова/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА