Лицемрје Лондона: После Резолуције о Сребреници хтели гласове од Србије
Велика Британија без пардона је тражила од власти у Београду да подржи њеног кандидата када су се бирале судије Међународног суда правде у Хагу иако је у УН, које су оснивач поменутог суда, покушала да прогура резолуцију којом се читав наш народ жигоше као геноцидан - сазнају "Новости".
Овај беспризорни потез Лондона добија још више на тежини ако се зна да су Острвљани управо на Ист Риверу недавно са дневног реда Савета безбедности избацили Косово и Метохију, али им претходно није сметало да од Србије траже глас за њиховог судију коме је директан такмац за столицу у судској палати био Индијац, чија земља није признала лажну државу?!
На дипломатско камелеонство владе у Лондону у петак је указао и шеф дипломатије Ивица Дачић, који је рекао да је просто невероватно да су Британци назвали председника Александра Вучића и од њега затражили да Србија подржи њиховог "представника у међународној судској установи, иако их не занимају наши ставови и скидају расправу о КиМ са агенде Савета безбедности УН".
Наиме, приликом избора нових пет арбитара који су ступили на дужност 6. фебруара, Генерална скупштина УН у првом кругу изабрала је четворо, а око петог водио се велики "двобој" између два супротстављена такмаца - Кристофера Гринвуда из Велике Британије и Далвира Бадарија из Индије. Ниједан није добио довољну подршку у чак 11 рунди гласања.
На крају, када је било очито да кандидат Њу Делхија има потребну већину и у СБ и међу делегатима у ГС УН, Лондон је одлучио да повуче свог кандидата, па Међународни суд правде међу 15 судија први пут у својој историји нема делиоца правде из Велике Британије!
Можда је и овај фијаско определио Лондон да почетком овог месеца, када су Британци преузели председавање светскоj влади, прогура своју намеру да се редован извештај генералног секретара УН о стању на Космету не стави на августовски дневни ред, иако им је из Београда предочено да ће такав акт третирати као антисрбски.
ТРАЖИЛИ СОЛИДАРНОСТ И ЗБОГ СКРИПАЉА
Када је у марту ове године Лондон апеловао на земље широм света да у знак солидарности због покушаја убиства бившег шпијуна Сергеја Скрипаља и његове ћерке Јулије учине исто што и они, протерају руске дипломате, Србија се није придружила таквој акцији.
Како је тада рекао министар Дачић, од нас се тражило да се изјаснимо о случају "Скрипаљ", али да Београд води рачуна о својим интересима и "не ради на дугме".
Д.Р. Ђорђевић, Новости
- Извор
- фото: facebook.com/MIDRussia/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Амерички председник захтева од Пекинга да повуче одмаздне царине од 34% на амерички увоз
Блок је спреман да склопи споразум „нула за нула царине“ за индустријску робу, изјавила је председница Европске комисије.
Летонија планира да одобри лажна археолошка истраживања како би уклонила споменике совјетским војницима, саопштила је руска обавештајна служба
Упркос снегу и леденој киши, стигли су јуче у Казањ, а увече их је у том граду посетио и прослављени одбојкашки тренер, некадашњи селектор женске одбојкашке репрезентације, Зоран
Упркос снегу и леденој киши, стигли су јуче у Казањ, а увече их је у том граду посетио и прослављени одбојкашки тренер, некадашњи селектор женске одбојкашке репрезентације, Зоран Терзић. &bdqu...
Кина оптужује САД за подривање глобалне стабилности
Остале новости из рубрике »