Формирана база података о почињеним злочинима терористичке ОВК
Председник Одбора за КиМ Милован Дрецун састао се са помоћником генералног секретара УН за политичка питања Мирославом Јенчом и рекао да је формирана јединствена база података о свим почињеним злочинима терористичке ОВК, те да она није селективна у односу на националну припадност жртава.
Дрецун је истакао да је цивилизацијско достигнуће сазнати истину о убијеним и несталим лицима током сукоба на КиМ и расветлити њихову судбину и додао да ће формирана Радна група за прикупљање чињеница и доказа у расветљавању злочина над припадницима србског народа и осталих националних заједница на КиМ достављати надлежним органима све податке на даље поступање.
- Извор
- фото: принтскрин Новински фронт/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Амерички председник можда неће доћи на самит уколико европске чланице не пристану на веће издвајање за одбрану, упозорава амерички изасланик при Алијанси.
Avion 'Tecnam P-Mentor' se u svetu avijacije smatra pravim biserom italijanske avioindustrije i predstavlja savremeni trenažni avion koji kombinuje klasične vrednosti sa najnovijom tehnologijom, čineći ga izuzetnim
Украјински председник достигао је ново дно и сада прети ветеранима Другог светског рата, изјавила је Марија Захарова.
Украјински председник Владимир Зеленски одбацио је руски предлог за тродневно примирје од 8. маја, инсистирајући уместо тога на прекиду ватре у трајању од 30 дана.
Задужбина ,,Кнез Мирослав Хумски” и Књижевно удружење ,,Сусрет” вечерас су, у сарадњи са Музејом Херцеговине, организовали промоцију књиге Ранка Гојковића ,,Срби и Руси – браћа по Промисли Господњој”.
Остале новости из рубрике »