Руски јетији против медведа
Алтајски јетији - снежни људи - устремили су се према Кузбасу због шумских пожара. Сад хоминиди „ратују" с локалним медведима и одузимају им храну, тврде учесници експедиције „У потрази за снежним човеком", која се недавно вратила из Горње Шорије.
Ово загонетно биће узбуђује машту људи већ више деценија. Људи трагове снежног човека траже по целом свету - у Канади, Европи, Монголији, Азербејџану, Таџикистану и у Русији. Постоје чак и фотографије смрзнутих остатака хоминида, откривеног на Тибету, а да не говоримо о његовим многобројним траговима - посебним стазама, гигантским колибама у шуми, отисцима ногу и деловима косе. Снежни човек је чак снимљен филмском камером 20. октобра 1967. године у северној Калифорнији, иако познати филм Роџера Петерсона и данас изазива мноштво спорова.
Трећу годину за редом научна експедиција „У потрази за снежним човеком" креће у Горњу Шорију - далеки регион тајги у Сибиру. Ове године, вративши се из места обитивања „бигфута" - то је још један назив за јетија- директор Међународног центра за хоминологију Игор Бурцев рекао је да снежни људи у овим крајевима остављају трагове свог боравка и ратују против медведа.
Они у шуми праве такве конструкције од стабала, штапова и сувих гранчица различитих димензија, које могу бити висине до три-четири метра, а могу бити и 30 сантиметара, сличне пирамидама. Или савијају стабло и увијају га. За то је потребна огромна снага, човек није у стању то да учини, а медвед се тиме не бави. Мислили смо да они то чине да би направили склониште, а испоставило се да су у питању просто маркери.
Уз помоћ таквих маркера снежни човек „обележава" територију и општи са себи сличнима, тврди Игор Бурцев. По његовим речима, у Горњу Шорију су отишли хоминиди из суседне Алтајске покрајине, у којој су ове године били јаки шумски пожари. Успео је да разговара с очевицима, који су срели хоминиде, или како се у народу траиционално називају, шумске духове.
Шумски дух је домаћин у шуми, каже стручњак. И све животиње му се на известан начин потчињавају. Он чак и с медведом може да изађе на крај. Поседује врло јак хипнотички утицај на животиње, зато их се не боји.
Данас, истиче Игор Бурцев, у тајги Горње Шорије постоји конкуренција међу врстама. Притом снежни људи побеђују медведе у овој конкуренцији - они су лукавији и јачи, имају зачетке интелигенције за разлику од трапавих меда.
Очекује се да ће у октобру и новембру борба између врста постати још суровија, у тајги ће бити мање хране. Постоји ризик да медведи неће створити довољно масних наслага, па неће утонути у зимски сан, а становници насеља у тајги могу наићи на озбиљне проблеме: гладне дивље животиње ће кренути по храну код њих.
Администрација сибирског региона у којем су се, по тврдњама учесника експедиције, појавили неочекивани гости - јетији, има намеру да анализира посматрања научника и да организује храњење медведа, који су се сусрели с најездом снежних људи. А с тајанственим бићима на две ноге мештани су већ научили „да се договарају" - остављају им бомбоне и у мислима опште с њима, јер су јетији, уверен је Игор Бурцев, још и телепате. „Такође смо добили податке," додаје истраживач, „да ова бића умеју да разговарају. Истина, на изврнутом људском језику, али ипак могу да комуницирају с људима. Зато сматрамо да је то човек, али друге врсте. Не бих га назвао снежним човеком, већ мешовитим човеком."
- Извор
- Глас Русије, фото: РИА Новости/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Остале новости из рубрике »