BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Мали предах од фудбала: Добро дошли на Међународни тенковски биатлон!

Мали предах од фудбала: Добро дошли на Међународни тенковски биатлон!
21.06.2018. год.


Упоредите фудбал, бејзбол или рагби с овим...

Чланак сајта Slavorum, центра словенске културе, историје, традиције и митологије. Више занимљивих материјала на 
Slavorum.org. 

 

Ми Руси смо познати по томе да радимо све на свој начин, а спорт се по том питању не разликује. Понекад нам досади да пратимо сва та обична такмичења, попут фудбала, хокеја и других спортова - радња је свуда иста. Руски министар одбране Сергеј Шојгу је одлучио да нешто учинити по том питању и створио је Међународни тенковски биатлон. Ако га још нисте видели, ово ће заувек променити ваш поглед на спорт.

Тенковски биатлон је војни спорт, комплексна обука тенковских посада, њихове вештине на тешким теренима, у комбинацији са способношћу прецизне и брзе паљбе током извођења маневара. 

Игре, или бар концепт, постојале су чак и пре званичног представљања 2013. године, када тенковски биатлон још није био право међународно такмичење и када су у њему учествовале само Русија, Казахстан, Белорусија и Јерменија.

Већ на другом биатлону 2014-те учествовало је 12 земаља (Русија, Јерменија, Кина, Казахстан, Белорусија, Индија, Киргистан, Србија, Монголија, Венецуела, Ангола и Кувајт), а 2015. им се придружила и Никарагва. 2016. године је било 17 учесника (придружили су се Иран, Зимбабве, Азербејџан и Белорусија, која се није такмичила 2015. године). 2017. године су се играма придружиле још две земље - Лаос и Уганда. 

Ове године учествује 21 држава - Тенковском биатлону су се придружили Мјанмар и Сирија. Главно возило је тенк Т-72Б3, који користи сваки тим изузев Кине и Белорусије, које дају предност својим борбеним машинама, TYPE 96B, односно модификованом Т-72. Такмичење се састоји од три фазе: индивидуалне, полуфиналне штафетне трке и финалне штафетне трке.

Индивидуална трка 

У овој фази учествују три посаде из сваке екипе, а свака посада користи своје возило. Посаде крећу посебно, у размаку од минут или два, а у исто време стартују четири тенка. Свака посада вози три круга од три до четири километра с три гађања у покрету. Али мисија још није готова.

Прелази се неколико препрека. Резултати сваке посаде се рачунају узимајући у обзир прецизност, време и казнене поене. Најбољих дванаест тимова у индивидуалној трци учествоваће у полуфиналној трци.

Штафетна трка 

У штафетним тркама се одређује који је тим најбољи. Свака посада вози четири круга од три до пет километара у којима прелази препреке и гађа циљеве. Ипак, правила су нешто другачија - сада све посаде крећу у исто време. Четири тима са најбољим резултатима иду у финале. Победници добијају посебан пехар за штафетну трку.

Тенковски биатлон се одржава на полигону Аљабино у Наро-Фоминској области поред Москве и траје од краја јула до средине августа. Такмичење ће се ове године одржати од 28. јула до 11. августа.  До Аљабина можете стићи на неколико начина - за оне који не путују аутомобилом постоји и бесплатан превоз. У Аљабину можете уживати и у другом програму - крај полигона се организују бројне изложбе, штандови са храном из различитих земаља, дечија игралишта итд. 

Тенковски биатлон је део Међународних војних игара које се одржавају сваке године и на којима се бирају најбољи припадници војне полиције, падобранских снага, авијације итд. Такмичење тенкова се традиционално одржава у Москви. Карте можете купити на званичном сајту Тенковског биатлона, а ако се бојите да ћете се изгубити, ту су увек волонтери да вам помогну у свему.

Дијана Лајзмен, Slavorum, Russia beyond 



  • Извор
  • фото: Diana Lightman/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Москва мора бити „приморана“ на мир кроз снагу, изјавио је украјински лидер.


Иако многи сматрају да је кухиња само функционална, заправо мож

Међународни кривични суд у Хагу оптужио је израелског премијера за ратне злочине у Гази


Москва ће одговорити одлучно и на одговарајући начин на било коју агресију, изјавио је председник

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА