Нафтогас: Реализација пројекта „Северни ток 2“ ће довести до „неповратних“ последица по европско тржиште гаса
Реализација пројекта "Северни ток 2" довела би до "неповратних" последица по европско тржиште гаса, саопштио је на фејсбук страници "Нафтогаза", директор развоја пословања у "Нафтогазу" Јуриј Витренко.
Према његовим речима, изградња гасовода крши европске законе и "полако убија конкуренцију на европском тржишту гаса под утицајем гасне уцене `Гаспрома` ".
Поред тога, компанија је критиковала Немачку због свог положаја о гасном сукобу између Русије и Украјине из 2009. године.
"Да будемо искрени, Немачка нас је притиснула да потпишемо споразум из 2009. године. Нису хтели да улазе у детаље. Били су задовољни што су Руси рекли да је овај уговор у складу са европским правилима. А онда се испоставило да он нема никакве везе са европским правилима. Била је то права неоколонијална политика. Али Немачкој је то одговарало", закључио је Витренко.
Јуче је помоћник украјинског министра за "привремено окупиране територије и интерно расељена лица", Георгиј Тука рекао да ће учешће Немачке у пројекту "Северни ток 2" имати негативан утицај на Украјину и целу западну Европу.
Раније, председник Немачке Франк Валтер Штајнмајер рекао да Украјина треба да престане да критикује Немачку за учешће у пројекту гасовода.
Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут
- Извор
- Карикатура: © РИА Новости / Виталий Подвицкий/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Буђ није само естетски проблем у дому – она може бити озбиљна претња за здравље, али и знак дубљих проблема са влагом и вентилацијом. Иако често пролази неопажено у...
У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник
Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков
Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.
Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%
Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:
Остале новости из рубрике »