BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Москва захтева од Кијева да ослободи уредника „РИА Новости Украјина“

Москва захтева од Кијева да ослободи уредника „РИА Новости Украјина“
03.06.2018. год.


Москва захтева да Украјина одмах ослободи уредника портала „РИА Новости Украјина“ Кирила Вишинског и укине све оптужбе против њега, наводи се у саопштењу Министарства спољних послова Русије.

„Захтевамо да Вишински одмах буде ослобођен, а све оптужбе против њега одбачене“, истиче се у саопштењу Министарства.


Јуче је Вишински изјавио да се одриче држављанства Украјине. Служба безбедности Украјине саопштила је да он такође има и руско држављанство.

Адвокат Вишинског рекао је да ће молба за повлачење држављанства бити поднета администрацији украјинског председника у понедељак.

Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут
 


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Наталья Селиверстова/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА