„Хјуман рајтс воч“: Санкције Украјине против руских медија урушавају принципе демократије
Санкције Украјине против руских медија урушавају принципе демократије, потребно их је укинути, а не проширивати, изјавила је директорка „Хјуман рајтс воча“ Рејчел Денбер.
„Санкције украјинских власти против државних руских медија су карике ланца који ограничава плурализам медија и слободу изражавања мишљења и урушава демократију у Украјини“, изјавила је она.
„Уместо што проширују те санкције, власт је дужна да их укине. Влада Украјине може да има разлоге да буде категорички несагласна с погледом руских државних медија, али уместо да блокира њихове закључке, дужна је да гарантује јавности добијање веродостојних информација, како би им узвратила изазов. То треба да буде кључно питање разговора међународних партнера Украјине и Владе“, навела је директорка „Хјуман рајтс воча“.
Кијев је у четвртак у санкциони списак укључио МИА „Росија севодња“ и портал РИА Новости Украјина. Блокиран је и приступ сајтовима „Россиясегодня.рф“, „Sputniknews.com“, „Ria.ru“, „Rsport.ria.ru“, „1prime.ru“, „realty.ria.ru“.
Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут
- Извор
- © Фото : РИА Новости Украина/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник
Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков
Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.
Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%
Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:
Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје
Остале новости из рубрике »