BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Порошенко: Руси ће Кримски мост користити за повлачење са Крима

Порошенко: Руси ће Кримски мост користити за повлачење са Крима
19.05.2018. год.


Украјински председник Петро Порошенко на догађају посвећеном кримско-татарском народу рекао је да Украјина намерава да користи мост преко Керчског мореуза како би се повезала са Кубањом (област у Русији),  наводећи да ће се то догодити након што Кијев поврати контролу над Кримом.

Порошенко је изразио уверење да ће "агресор", који у Кијеву значи Русија, "бити одговоран за нелегалну изградњу моста и за друга кривична дела".

"Руси ће овај мост искористити као пут за повлачење", - рекао је Порошенко.

"И након што је обновимо суверенитет над Кримом, Украјина ће га користи за повезивање са Кубањом, где има и велики број Украјинаца. Са другом Русијом, а не агресором", додао је Порошенко.


Он је још једном оптужио руске власти да "прогоне" кримске Татаре на полуострву, те је назвао председничке изборе на Криму "нелегитимним".


Крим је постао део Русије након референдума у ​​марту 2014. године. Више од 96 одсто становника гласало је за присаједињење Русији. Украјина сматра да је полуострво "окупирано". Кремљ је више пута изјавио да демократски избор становника Крима не крши међународно право и Повељу УН.

Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут



  • Извор
  • фото: CC BY 4.0 / Администрация Президента Украины / RIA.ru/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Посета Стива Виткофа Русији има за циљ да унапреди мировни план САД који се суочава са противљењем Украјине и њених западних савезника


Kompanija Open Ai je najpoznatija po svom modelu veštačke inteligencije Chat GPT. Ali, poput drugih džinova iz Silikonske doline, i Open Ai želi da proširi svoj uticaj. 

 U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju u petak 25. aprila od 19 časova biće otvorena izložba Darje Mazurine, slikarke iz Rusije koja živi u Beogradu


Буђ није само естетски проблем у дому – она може бити озбиљна претња за здравље, али и знак дубљих проблема са влагом и вентилацијом. Иако често пролази неопажено у...

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА