НАТО: Наш став је јасан - Русија врло вероватно умешана у тровање Скрипаља
Став НАТО-а о тровању бившег двоструког обавештајца Сергеја Скрипаља и његове кћерке Јулије у британском Солсберију и даље је заснован на оцени Лондона да је „врло вероватно“ да је у овај инцидент умешана Русија, изјавио је у петак увече представник Северноатлантске алијансе.
Он је навео мишљење војне обавештајне службе да синстетички отров А230 носи назив „новичок“. Касније је портпарол Министарства спољних послова Русије Марија Захарова изјавила да је Русија поставила НАТО-у питање да ли је неко забележио да је Чешка уништила супстанце типа „новичок“ и да чека одговор.
- Извор
- фото: © РИА Новости / Евгений Самарин/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник
Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков
Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.
Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%
Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:
Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје
Остале новости из рубрике »