BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Аутопут Источне Гуте после седам година блокаде

РТ: Аутопут Источне Гуте после седам година блокаде
02.04.2018. год.


Извор:
Восток / РТ

Сиријска војска јуче је објавила да је пробила блокаду главног аутопута који повезује Дамаск са остатком земље, те потиснула милитанте.



Дрон "РТ раптли" је забележио кадрове уништења које се завршило после седам година борбе.



Војска је саопштила да је ослободила сва насеља у предграђу Дамаска - Источној Гути од милитантних снага и поново повратила контролу над тим подручјем. У најновијем развоју догађаја, Руски центар за помирење, који помаже у обнављању стабилности, објавио је да је постигнут споразум са "Џаиш Исламом" - последњом главном милитантном групом у региону, те да је започела повлачење из града Думе.




Сиријске трупе започеле су велики притисак на Источну Гуту у фебруару у циљу ослобођења територија од милитаната, а које су окупиране почетком од 2012. године.



Милитанти су из овог подручја гађали и Дамаск, оставивши иза себе минска поља, те су користили цивиле као "живе штитове". После седам година борби напуштено подручје је веома разорено, што се види из овог видео снимка.

Читајте више на Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут



  • Извор
  • © Ruptly/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА