РТ: Диктаторска природа помаже америчком и британском ставу у случају Скрипљ - сенатор Блека
Извор: Восток / РТ
Није много напора уложено како би САД и Велика Британија учиниле да ЕУ стане са њима у ред у случају Скрипаљ, изјавио је Ричард Блек, сенатор из Вирџииније за РТ.
"ЕУ блок је мекана диктатура у којој само кључни играчи треба да буду на потезу", рекао је он.
Тврдње Беле куће да је одиграла кључну улогу у томе што су европске државе деловале јединствено да казне Русију протеривањем дипломата преко саге о "Скрипаљу" није само хвалисање, рекао је сенатор Блек.
Далеко је једноставније него што се чини да се већина од 28 земаља чланица ЕУ придружи таласу протеривања дипломата, започетој од стране Велике Британије, рекао је он, тврдећи да када се кључне земље усагласе, то покреће домино ефекат.
"ЕУ је прилично мекана диктатура свих европских народа. Све што треба да учините, је да морате утицати на кључне људе у ЕУ, а онда сте у стању да контролишете све државе Европе ", рекао је Блек, напомињући да "када имате Велику Британију и САД које делују у договору, у суштини су у стању да контролишу ЕУ".
Иако постоје изузеци од овог правила који одбијају да прате налогодавце у ЕУ, као што су Немачка и Француска, у тренутку протеривања руског дипломатског особља, већина је једноставно пристала на притисак, тврди он.
"Сада знам да је Аустрија пробила правило и рекла не, нећемо то урадити. Други су само упадали у ред. Они су под превеликим притисцима из ЕУ. "
Аустрија, заједно са Швајцарском, Португалијом, Луксембургом, Грчком, Словенијом и Словачком, између осталог, нису се придружиле протеривању руских дипломата. САД воде у овим напорима, поручивши у понедељак да 60 руских дипломата треба да напусти земљу, што чини скоро пола од укупног броја људи који се протерују из више од 20 земаља и НАТО-а.
Према причама из Вашингтона, руске дипломате, од којих је њих 12 службено у мисији Русије у УН-у, су обавештајци који наводно представљају претњу по националну безбедност САД.
Светска кампања против Русије је у потпуном замаху упркос непостојању доказа из Велике Британије да Москва стоји иза наводног атентата на бившег двоструког агента Сергеја Скрипаља и његове ћерке 4. марта у Салисберију.
Неколико дана после инцидента, Велика Британија је пожурила да недвосмислено окриви Русију, тврдећи да "нема другог логинког закључка, осим кривице Русије за покушај убиства".
У међувремену, тим Уједињених нација за забрану хемијског оружја који је стигао у Уједињено Краљевство да анализира супстанцу (наводно токсичног агенса који се користио у тровању), саопштио је прошле недеље да ће резултати бити спремни за најмање три недеље.
Блек верује да је таква журба у оптуживању и стављању кривице на Русију део "континуираног кретања ка рату и конфликту".
Изгледа да је амерички председник Доналд Трамп погазио обећање да ће побољшати односе са Русијом, а који су се озбиљно погоршалли у посљедњим месецима председавања Бараке Обаме, каже Блек.
"То се није догодило. Ниједно од његових предизборних обећања за спољнополитичку политику нису испуњена", рекао је он, напомињући да се будућност чини још мрачнија од када је Трамп саставио "ратни кабинет" са познатим ратним соколом Џоном Болтоном на месту саветника за националну безбедност.
"Он није љубитељ мира. Његова жеља је да свет буде у пламену. Дакле, ово је забринутост.", резимирао је Блек.
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.
Остале новости из рубрике »