BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Захарова: Анти-руска кампања у Британији директно повезана са успехом Русије у Сирији

Захарова: Анти-руска кампања у Британији директно повезана са успехом Русије у Сирији
17.03.2018. год.


Садашња анти-руска кампања у Британији је директно повезана с успехом Русије у Сирији, као и са борбом против хемијског оружја, рекла је портпарол Министарства спољних послова Марија Захарова.

„Астански процес стоји као кост у грлу наших западних колега… Потребно је на било који начин показати свету да Русија није миротворац, да она заправо игра неку своју игру. И ту се појављује нови замајац антируске кампање у виду изјава британске премијерке“, изјавила је Захарова за телевизијски канал „Русија 24“.


Управо због тога, за оптужбе на рачун Русије изабрана је тема хемијског оружја, сматра она.

„Ко је стајао иза концепта хемијске демилитаризације? То је била Русија. Запад стално оптужује Дамаск, а посредно и Москву, да користи хемијско оружје на територији Сирије. А за то нема никаквих основа. У складу с тим, појављује се још једна провокација светског нивоа, у којој се поново користи термин ’хемијско оружје‘, ’хемијска супстанца‘, ’тровање хемијским материјама‘“, сматра Захарова.

Она је подсетила да је Русија 2016. године иницирала израду документа на конференцији о борби против хемијског и биолошког тероризма. „Погађајте, ко блокира ове одлуке? Британска страна. Од 2016. године“, подсетила је Захарова.

Читајте више на Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут
 
 


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Максим Блинов/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА