Министарство финансија САД обећао нове санкције Русији
Министар финансија САД Стивен Мнучин изјавио је да ће у наредних 30 дана против Русије бити уведене нове рестриктивне мере.
„Примењујемо све постојеће санкције и уводимо нове“, рекао је министар којег је на Твитеру цитирала дописница агенције Блумберг Салеха Мохсин.
Крајем јануара, дан након што је Министарство финансија објавило „Кремаљски извештај“, Мнучин је био на саслушању у Сенату. Одговарајући на питање о роковима за увођење нових санкција, он није назначио тачне датуме и изјавио је да ће бити опрезан у претпоставкама, јер треба да се „уради много посла“.
„Не могу да вам обећам да ће то бити овог месеца, али вас уверавам да ћемо то учинити чим будемо могли“, истакао је Мнучин.
Тренутно против Русије Сједињене Америчке Државе усвајају читав низ санкција, или се припремају на њихово усвајање, због ситуације на Криму и Донбасу, као и због наводног „мешања“ Русије у америчке председничке изборе.
- Извор
- фото: © AP Photo / John Locher / RIA.ru/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Ограничено распоређивање војника Пјонгјанга у Курској области омогућило је избегавање бројних потенцијалних проблема
Амерички председник можда неће доћи на самит уколико европске чланице не пристану на веће издвајање за одбрану, упозорава амерички изасланик при Алијанси.
Avion 'Tecnam P-Mentor' se u svetu avijacije smatra pravim biserom italijanske avioindustrije i predstavlja savremeni trenažni avion koji kombinuje klasične vrednosti sa najnovijom tehnologijom, čineći ga izuzetnim
Украјински председник достигао је ново дно и сада прети ветеранима Другог светског рата, изјавила је Марија Захарова.
Украјински председник Владимир Зеленски одбацио је руски предлог за тродневно примирје од 8. маја, инсистирајући уместо тога на прекиду ватре у трајању од 30 дана.
Остале новости из рубрике »