BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Одбрана генерала Ратка Младићева затражила поништење пресуде

Одбрана генерала Ратка Младићева затражила поништење пресуде
05.02.2018. год.


Одбрана генерала Ратка Младића затражила је поништење првостепене пресуде Хашког суда, којом је Младић осуђен на доживотну казну затвора због наводног геноцида, злочина против човечности и кршења закона и обичаја ратовања, саопштио је Механизам за кривичне судове у Хагу.

Како истиче одбрана генерала Ратка Младића, пресуда је донета у периоду када су "менталне и когнитивне способности оптуженог биле угрожене" и вероватно нису дозволиле сврсисходно учествовање и разумевање процеса, преноси Танјуг.

Одбрана је затражила од жалбеног већа Механизма, који је наследио Хашки трибунал, да се процес обустави све док не буде медицински утврђено да је Младићево здравствено стање стабилно те да може у њему да учествује.

Одбрана истиче да Младић није у стању да смислено учествује у процесу, што се "не може игнорисати и остати нерешено".

У свом захтеву одбрана се позива на закључак неуролога и судског стручњака др Горице Ђокић, да је Младићево здравље озбиљно нарушено у периоду од 2013. до 2017. године.

Основна људска права захтевају да ниједна пресуда не може да буде изречена некоме ко није способан да у процесу успешно учествује, нагласила је Младићева одбрана.

Суђење Младићу почело је у мају 2012. година, а првостепена пресуда му је изречена у новембру 2017. године, којом је осуђен на доживотни затвор за наводни геноцид.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa.  Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi


Немојте од Вучића правити ентитет који персонификује Србију, нити изједначавати србски народ са оним што Вучић ради, кога су Запад и НАТО поставили да нама влада, поручио Гајић у...

Тлингитско село уништено 1882. године прихватило је „одавно закаснели” гест



Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА