„Демократске промене”: СБ УН упозорио на несташицу хране у Украјини
Украјина је постала једна од земаља која се суочава са несташицама хране. Укупно је 16 земаља које су се због сукоба суочиле са дефицитом хране.
Организација за храну и пољопривреду (ФАО) и Светски програм за храну (ВФП) поднели су извештавај Савету безбедности УН.
У њему се говори о ситуацији у Авганистану, Бурундију, Републици Хаити, Гвинеји Бисао, Демократској Републици Конго, Ираку, Јемену, Либерији, Либану, Малију, Сирији, Сомалији, Судану, Централно Афричкој Републици, Јужном Судану, Украјини.
Безбедност хране у свим тим државама угрожена је оружаним сукобима. Стручњаци су приметили да се дефицит и даље повећава, па су мјере хуманитарне подршке "виталне".
Снабдевање храном у свим тим државама је угрожено оружаним сукобима. Стручњаци су приметили да се дефицит и даље повећава, па су мере хуманитарне подршке "од животног значаја".
Истовремено, ситуација у Јемену највише забрињава, где око 60% популације, или око 17 милиона људи, пати од акутног недостатка хране.
У Јужном Судану се такође развила алармантна ситуација где 45% становништва осећа глад, као и у Сирији и Либану, где се евидентира масиван прилив сиријских избеглица.
Раније је генерални директор Организације за храну и пољопривреду Хосе Грациано да Силва за РИА Новости истакао да је број гладних људи у свету поново почео да расте, а 2016. године је било око 815 милиона људи. То је за 38 милиона више него у 2015. години. Већина гладних (489 милиона) живи у земљама погођеним акутним сукобима.
Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут
- Извор
- фото: © РИА Новости / Михаил Воскресенский/ vostok.rs
- Повезане теме
- Украјина
- храна
- становништво
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.
Остале новости из рубрике »