BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Руски импулс за Европу

Руски импулс за Европу
09.09.2010. год.

Економији Европе недостаје флексибилности. Директор Европске централне банке Жан-Клод Трише позао је земље Старог Света да хитно измене ситуацију. Проблем је по његовим речима врло озбиљан. Без флексибилног прилаза економија ЕУ једноставно не може да расте, сматра финансијски експерт.
 

Тржишта рада у земљама са флексибилном економијом имају велики потенцијал раста и смањења незапослености. Директор Европске ЦБ навео је пример САД, које су постигле успех на тржишту рада и припремају пореску реформу. Ипак америчке државе су прошле свој историјски пут спајања и развијају се као јединствена целина. По мишљењу Жана-Клода Тришеа, како би се Европа вратила на ниво пре кризе, потребан је нови импулс. Раније усвојени програми, истакао је он, између осталог Лисабонски дневни ред, очекивани ефекат нису дали.
 

У свом иступању Трише се потрудио да избегне оштре углове и није навео узроке сложене ситуације. Они су и тако добро познати.
 

Европска економија мора да се мобилише и постане једнороднија, изјавио је за Глас Русије директор одељења за аналитичке информације агенције РБК Александар Јаковљев.
 

Европа не треба да се дели на оне који вуку све за спобом, као локомотива и на оне који само користе њена блага.
 

Такви чланови ЕУ су тег који даје европској економији неугледне црте у условима актуелне кризне ситуације.
 

Александар Јаковљев је прецизирао да овај тег за ЕУ нису чак ни Грчка, ни Португалија, већ постсовјетске земље. При чему оне вуку читаву ЕУ уназад не само у економским, већ и политичким питањима. У таквом као што је укидање виза са Русијом.
 

Постоји низ земаља, такорећи старих чланова Европе, које су за укидање виза. А исти тај економски баласт иступа овде као кочница. Прича са Северним и Јужним током врло јасно показује како нова и стара Европа реагују на покушаје Русије да уклопи своје економске векторе у региону. Нажалост, испоставља се да нам је једноставније да сарађујемо не са ЕУ у целини, већ са појединим државама Европе, као што је било раније.
 

Поједине земље ЕУ прилично јасно виде своје перспективе, које се отварају управо сада у руском правцу. Премијер Финске Мари Кивиниеми изјавила је да њена земља има посебан интерес према програму модернизације руске економије који је објавио председник Дмитриј Медведев.
 

То би било добро не само за Финску, већ и за друге европске земље, истакла је Кивиниеми. Свака понаособ европска земља има економске везе са Русијом. Оне су потврђене у билатералним документима. Али да би се избило на глобални ниво сарадње, ЕУ и Русији потребан је нови споразум о партнерству и сарадњи. А по том питању Европа треба да испољи политичку флексибилност.



  • Извор
  • Глас Русије, © Коллаж: «Голос России»/ vostok.rs
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете


Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...

Кијев је прекршио „правила ратовања“ циљајући високог војног официра у Москви, изјавио је Кит Келог


Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...

Новоизабрани председник САД одбио је да коментарише да ли је већ било контаката са Кремљом


Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА