BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

САД развијају ново хиперсонично оружје

19.08.2016. год.


Након што су Русија и Кина почетком године успешно тестирале напредне хиперсоничне ракете, Пентагон је пожурио да развије низ опција да би се изборио са нарастајућом „суперсоничном и маневарском претњом“.

Русија је у априлу извршила први пробни лет хиперсоничног глајдера Ју-71, лансираног помоћу стратешке балистичке ракете РС-18А у Оренбуршкој области Урала. Ракете су убрзавале до 11.000 километара на час. Војни аналитичар Бил Герц назвао је ову једрилицу „револуционарном“.

Три дана касније Кина је извршила сличан експеримент и лансирала свој хиперсонични глајдер ДФ-ЗФ брзине више од 12.000 километара на час.

Коментаришући ове тестове, креатор политике стратешких снага Пентагона Марк Шнајдер признао је да су „амерички програми хиперсоничних летелица скромни у поређењу са тим“.

Убрзо након тога повећан је буџет америчког Министарства одбране. Директор Ракетне одбрамбене агенције Пентагона, вицеадмирал Џејмс Сиринг, позвао је Конгрес да издвоји најмање 23 милиона долара за ласерске пресретаче. Он је, такође, позвао на финансирање развоја „одбрамбеног система за савладавање глајдера и маневарских балистичких ракета“.

У понедељак је потпредседник програма за напредне ракетне системе водећег америчког војног произвођача „Локид Мартин“ Даг Грејам покренуо ракетно питање на конференцији за медије. Он је рекао да за америчку војску изазов представљају „напредне хиперсоничне и маневарске претње“ и додао да се у САД развијају одговарајући пројекти.

Прва опција за супротстављање претњи коју представља хиперсонични глајдер јесте напредан модел система ТХААД, тј. ТХААД-ЕР. За разлику од свог претходника, напредна верзија има двофазни пресретач веће брзине.

Уколико би Конгрес одобрио овај пројекат, за његов развој било би потребно десет година.

Ласери представљају другу опцију коју разматра Пентагон. „Локид“ ради на томе да удовољи захтевима развијајући ваздушне ласере велике снаге, који би могли да униште хиперсоничне ракете у почетној фази, пре него што постигну пуну брзину.

„Ови ласери су најбржи и најокретнији пресретачи које имамо“, рекао је Грејам.

Тренутно „Локид“ сматра свој ТХААД главним у одбрани од хиперсоничних летелица. Очекује се да ће систем бити распоређен у Јужној Кореји, након низа провокативних нуклеарних тестова које је спровела Северна Кореја.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске трупе су извеле неколико циљаних удара на циљеве на територији под контролом ОСУ, између осталих, поново погодивши аеродром Миргород у Полтавској области.


Украјински лидер је одбацио услове Русије за окончање сукоба

Њујорк тајмс је објавио, како тврди, услове о којима су Москва и Кијев разговарали 2022. године


Руски председник је изјавио да ће Москва започети преговоре чим Кијев повуче своје трупе из Донбаса и још два региона

Ноћу су руске трупе извеле још један напад на инфраструктурне објекте на територији под контролом ОСУ. Према прелиминарним подацима, међу погођеним циљевима су војни аеродром Ст


Руске снаге су се приближиле главном граду Украјине само да би убедиле владу Владимира Зеленског да се укључи у преговоре, изјавио је председник


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА