BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Кустурица следеће године снима филм по мотивима романа Достојевског

РТ: Кустурица следеће године снима филм по мотивима романа Достојевског
16.07.2018. год.


Извор: Восток / РТ

Редитељ Емир Кустурица је рекао да ће наредне године почети да снима филм по мотивима дела Фјодора Достојевског „Идиот“ и „Злочин и казна“.


„Почећу снимање наредне године. Завршавам књигу коју намеравам да објавим и одмах након тога ће mi неко из Кине са дубљим погледом помоћи да направим сценарио. То ћу урадити до краја године“, рекао јe Кустурица za РТ.

Раније је саопштено да режисер намерава до септембра да напише роман у којем ће главне хероје „Идиота“ и „Злочина и Казне“ пренети у савремену Кину, након чега ће је екранизовати.


  • Извор
  • фото: © RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међународни фестивал војних документарних филмова RT.Doc „Време наших хероја“ одржаће се од 19. до 20. маја у културном центру „Бански двор“ у највећем граду Републике Српске, Бањалуци.


 U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba Darje Mazurine, slikarke iz Rusije koja živi u Beogradu


У част првом србском архиепископу, светитељу и просветитељу светом Сави, у Алеји у Бањалуци која носи његово име и ове године постављене су поруке са мудрим речима овог просветитеља....

На празник Богојављење у Москви је одржан Празник просвете, који је у Савезу писаца Русије окупио добитнике националне награде „Императорска култура“.


  Kolektivna izložba  'UMETNIČKI IZRAZ ZA DRUŠTVENI SVET'  , biće otvorena 10. januara u galeriji Medina Roma u samom srcu Rima, u Galeriji 'Medina Roma' (na adresi 


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА