РТ: Битка за Србију се наставља
Пише Ана Шафран, РТ
Европска унија поставила је Србији услов, могло би се рећи, ултиматум - да напусти Русију. Звучало је нешто другачије, али суштина је јасна:
Вучић, морамо му одати част, није подлегао провокацији, већ је одговорио сасвим нежно, дипломатски: „Што се тиче координације ставова Србије са декларацијама ЕУ у вези са разним политичким темама које се појављују у различитим земљама света, овде очекујем потешкоће“.
Генерално, питам се на шта је Борељ рачунао? Да су Срби потпуно заборавили историју и да су спремни као Украјинци да напусте своје братско вековно пријатељство ради чипкастих гаћица које се додељују свакој земљи која се придружује Европској унији? Или се, напротив, надао да ће се Вучић распламсати, оштро одговорити, а да ће истовремено бити могуће увести санкције против Србије?
Да пропаганда не функционише, нико у њу не би улагао милијарде. Западу не треба да добије већину - не, довољна је активна мањина која ће доћи и направити револуцију. И тада ће већина бити приморана да то прихвати. У Украјини је пре две године већина гласала за Зеленског, који је обећао мир, јединство и руски језик. Ни једно обећање није испуњено, а следећи председник ће бити исти - једноставно неће смети да буде другачије.
Ана Шафран, РТ
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Александар Джорович/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Након вести о освајању града Гоме од стране побуњеничких снага под руандским покровитељством, у главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), Киншаси, започели су велики анти-руандски протести који су имали...
Разговор са историчарем Алексејем Јурјевичем Плотњиковим доноси дубљи увид у значај ослобођења Пољске током Великог отаџбинског рата, цену коју је Совјетски Савез платио за ту победу, као и контроверзну...
Вашингтон и Београд намеравају да заједнички одузму имовину Русији у србској нафтној и гасној компанији
Последњих година свет доживљава велико реструктурирање вредности – и многи становници Европе, САД и других земаља постају, благо речено, неподобни у својој земљи. Они траже нови дом за себе....
Војска Републике Српске је формирана 12. маја 1992. године, а званично је укинута 1. јануара 2006. године. Животе за Републику Српску дало је 23.184 борца.
Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард
Остале новости из рубрике »