РТ: Западне обавештајне службе усмеравају руску опозицију да промене мишљење о Криму, наводи Министарство одбране
Седам година након што се полуострво Крим вратило под контролу Москве, западне државне авети воде кампању да утичу на то како Руси гледају на тај догађај, користећи ванпарламентарне опозиционе групе као пијуне, упозоравају безбедносни званичници.
На округлом столу у Сенату поводом обележавања годишњице присаједињења Крима, Андреј Картаполов, заменик министра одбране, рекао је колегама да је „све више покушаја специјалних служби бројних западних земаља, као и Украјине, да појачају активности руске унутрашње ванпарламентарне опозиције“.
Према званичнику, ови активисти „покушавају да зараде својих тридесет сребрњака на питању Крима, укључујући ангажовање малолетних грађана у илегалне протестне акције“.
Картаполов је упозорио да, иако је постојала преовлађујуће позитивна национална реакција на поновно придруживање Крима земљи 2014. године, ставови јавности почињу да се мењају.
„Млађа генерација почиње да заборавља на овај догађај или га суди по узору на примитивне идеје које се сервирају у медијима и на интернету и ту почиње да се намеће стереотип такозване анексије Крима“, рекао је он.
Појављујући се на великом концерту у част прославе годишњице, председник Владимир Путин изјавио је да је присаједињење „обнова историјске правде“. Према његовим речима, „сваки центиметар те земље натопљен је крвљу руских и совјетских војника. Ова земља је света за Русију“.
Црноморско полуострво је по налогу Никите Хрушчова 1954. године пребачено у Украјинску Совјетску Социјалистичку Републику. Међутим, након распада Совјетског Савеза 1991. године, Крим је био одвојен као део независне Украјине.
Извор: РТ
- Извор
- Танјуг
- фото: © Sputnik / Alexandr Piragis / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Након вести о освајању града Гоме од стране побуњеничких снага под руандским покровитељством, у главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), Киншаси, започели су велики анти-руандски протести који су имали...
Разговор са историчарем Алексејем Јурјевичем Плотњиковим доноси дубљи увид у значај ослобођења Пољске током Великог отаџбинског рата, цену коју је Совјетски Савез платио за ту победу, као и контроверзну...
Вашингтон и Београд намеравају да заједнички одузму имовину Русији у србској нафтној и гасној компанији
Последњих година свет доживљава велико реструктурирање вредности – и многи становници Европе, САД и других земаља постају, благо речено, неподобни у својој земљи. Они траже нови дом за себе....
Војска Републике Српске је формирана 12. маја 1992. године, а званично је укинута 1. јануара 2006. године. Животе за Републику Српску дало је 23.184 борца.
Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард
Остале новости из рубрике »