Више од половине Американаца није чуло за бомбардовање Југославије
Више од половине Американаца није чуло за бомбардовање Југославије током рата на Косову 1999. године, показало је истраживање Међународног пројекта „Спутњик мишљења“.
У склопу студије, социолози су питали америчке становнике да ли су читали или чули за ове акције НАТО коалиције. Према резултатима истраживања, 54% испитаника је рекло да не зна за бомбардовање. Само 26% испитаника је дало позитиван одговор, а још 20% учесника у анкети је тешко одговорило.
У склопу студије, социолози су питали америчке становнике да ли су читали или чули за ове акције НАТО коалиције. Према резултатима истраживања, 54% испитаника је рекло да не зна за бомбардовање. Само 26% испитаника је дало позитиван одговор, а још 20% учесника тешко је одговорило на анкетно питање.
Максимална грешка података за целу земљу је плус или минус 3,1% са нивоом поузданости од 95%.
Међународни пројекат „Спутњик. Мишљења“ покренут је у јануару 2015. године и редовно мери јавно расположење у земљама Европе и САД у вези са најупорнијим друштвеним и политичким питањима. Партнери на пројекту су истраживачке компаније Популус, ИФоп и форса.
- Извор
- Фото: © Reuters / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Након вести о освајању града Гоме од стране побуњеничких снага под руандским покровитељством, у главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), Киншаси, започели су велики анти-руандски протести који су имали...
Разговор са историчарем Алексејем Јурјевичем Плотњиковим доноси дубљи увид у значај ослобођења Пољске током Великог отаџбинског рата, цену коју је Совјетски Савез платио за ту победу, као и контроверзну...
Вашингтон и Београд намеравају да заједнички одузму имовину Русији у србској нафтној и гасној компанији
Последњих година свет доживљава велико реструктурирање вредности – и многи становници Европе, САД и других земаља постају, благо речено, неподобни у својој земљи. Они траже нови дом за себе....
Војска Републике Српске је формирана 12. маја 1992. године, а званично је укинута 1. јануара 2006. године. Животе за Републику Српску дало је 23.184 борца.
Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард
Остале новости из рубрике »