Ко стоји иза напада на Србе у Книну - могуће реакције?
Ко од поштених грађана има у својој кући фантомке?
Фантомке углавном користи:
- полиција,
Да би организовали 10-15 људи, да су опремљени фантомкама, палицама, да иду тући недужне људе укључујући жене и децу, а да вас "не издају", а да нису у питању војска иполиција, неопходно је да се обратите поверљивим и провереним.
Љето је. Неки људи су на одмору, путу, у гостима код пријатеља. Или је потребно да имате знатно већи број поузданих чланова или да све кренете планирати знатно раније.
- да ли полиција Хрватске зна за криминалне групе које имају преко 10 чланова
- колико је сигуран боравак и живот у Хрватској
Онда, или је полиција неспособна или неће да такве ствари види.
Ако су ти криминалци из удаљенијих градова, онда је неопходно да још боље буду организовани. Да су то криминалне групе са дужим искуством и организацијом. Да ли је могуће да хрватска полиција не зна за такве групе?
Како криминалци из удаљених градова знају где се налази који кафић у малим и удаљеним местима, ко је власник, која се утакмица тамо гледа?
Зашто је за напад изабран Србин повратник на своје огњиште који има жену и децу који живе у месту где су живили и његови преци?
У србским селима су углавном стари људи, по 70, 80 и више година.
Да ли је случајно одабран завршетак туристичке сезоне за премлаћивање Срба, а не не рецимо њен почетк што би у том случају могло негативно да се одрази на број туриста?
До сада Хрватска власт и полиција никог није оптужила за наведени злочин.
Из само ових пар питања намећу се неки од логучних закључака:
- или су криминалци који су премлаћивали недужне људе, жену и децу боље организовани од полиције
- или су на сцени добро организоване паравојне устачке формације
- или полицији није стало да дође до извршилаца злочина
- или иза напада стоје организације попут војске, полиције Хрватске или проусташке групе блиске властима.
Могуће реакције Срба и Србије?
У Србију свакодневно стижу тоне робе из Хрватске: Та роба стиже без деклерација на званичном писму Србије - ћирилици. Роба без деклерација на језику и писму те државе, не би требала да се нађе у продаји у ни једној држави, па ни у Србији.
Да ли ће србска држава и када забранити увоз производа из Хрватске без деклерација на србском језику у ћириличном писму. Када ће се границе Србије почети врћати шлепери са хрватском робом без ћириличних деклерација на србском језику?
Да ли ће Срби почети бојкотовати хрватске производе - престати њихову куповину?
Да ли ће се на Западу пред почетак наредне туристичке сезоне покренути општа камања у којој ће се указати на сигурност у Хрватској?
На ова и друга питања, даће одговр време?
- Повезане теме
- Срби у Хрватској
- хрватска полиција
- насиље
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Након вести о освајању града Гоме од стране побуњеничких снага под руандским покровитељством, у главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), Киншаси, започели су велики анти-руандски протести који су имали...
Разговор са историчарем Алексејем Јурјевичем Плотњиковим доноси дубљи увид у значај ослобођења Пољске током Великог отаџбинског рата, цену коју је Совјетски Савез платио за ту победу, као и контроверзну...
Вашингтон и Београд намеравају да заједнички одузму имовину Русији у србској нафтној и гасној компанији
Последњих година свет доживљава велико реструктурирање вредности – и многи становници Европе, САД и других земаља постају, благо речено, неподобни у својој земљи. Они траже нови дом за себе....
Војска Републике Српске је формирана 12. маја 1992. године, а званично је укинута 1. јануара 2006. године. Животе за Републику Српску дало је 23.184 борца.
Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард
Остале новости из рубрике »