РТ: Систем упозорења ЕУ за „руско мешање“ није открио никакво мешање
Систем брзог узбуњивања ЕУ, створен да би се ухватио у коштац са "руским мешањем", није дао ниједан аларм за шест месеци свог постојања, наводи се у извештају.
У чланку о борби амбициозног пројекта, "Њујорк тајмс" је у Бриселу пре избора за Парламенту ЕУ навео популарну шалу о систему брзог узбуњивања: „Није брз. Нема упозорења. И нема система. "
Систем брзог узбуњивања успостављен је почетком 2019. године као дигитална мрежа за земље ЕУ-а да размењују обавештајне податке и упозорења о наводним злим активностима Москве, док су лидери ЕУ прихватили корисни амерички тренд окривљивања Русије за њихове проблеме.
"Ако желимо више од тога, него да трошимо ресурсе на одржавање платформе за повремено размењивали НВО студије или позивнице на конференције, морамо преиспитати нашу стратегију."
"Њујорк тајмс" и водећи стручњаци за "руске дезинформације" кажу да је то оквирни законски систем, добро опремљен за откривање злокобних напора Кремља, упркос његовој иначе запањујућој неспособности да било кога упозори на нападе Москве на европске изборе, за које исти стручњаци тврде да се стално дешавају. Док криве механизам због неактивности због недостатка подршке од држава чланица, у стварности, оно што је тражено да се открије је било много израженије у домену унутрашњег политичког указивања прстију и бодовања него у области доказаних чињеница. Постоји драстичан недостатак реалних доказа који би поткрепили тврдње руске "малигне активности", па чак и чешки стручњак који је цитиран у чланку признаје да људи нису баш толико узбуђени од стране "Потемкиновог села", то јест система брзог узбуњивања: "Људи који разумеју то не схватају озбиљно."
Извор: Восток / РТ
- Извор
- фото: © Reuters / Yves Herman / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Након вести о освајању града Гоме од стране побуњеничких снага под руандским покровитељством, у главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), Киншаси, започели су велики анти-руандски протести који су имали...
Разговор са историчарем Алексејем Јурјевичем Плотњиковим доноси дубљи увид у значај ослобођења Пољске током Великог отаџбинског рата, цену коју је Совјетски Савез платио за ту победу, као и контроверзну...
Вашингтон и Београд намеравају да заједнички одузму имовину Русији у србској нафтној и гасној компанији
Последњих година свет доживљава велико реструктурирање вредности – и многи становници Европе, САД и других земаља постају, благо речено, неподобни у својој земљи. Они траже нови дом за себе....
Војска Републике Српске је формирана 12. маја 1992. године, а званично је укинута 1. јануара 2006. године. Животе за Републику Српску дало је 23.184 борца.
Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард
Остале новости из рубрике »