BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Како је НАТО бомбардовао Србе и оставио токсично наслеше - 78 дана бомбардовања - документарни филм

РТ: Како је НАТО бомбардовао Србе и оставио токсично наслеше - 78 дана бомбардовања - документарни филм
23.03.2019. год.


Извор: Восток / РТ

Пре две деценије НАТО је започео своју 78-дневно бомбардовање СР Југославије. Алек Михаиловић са РТ-а се вратио на Балкан како би се прсетио како се догодила агресија и видео шта људе на Балкану и даље мучи.

Операција НАТО-а из 1999. била је кулминација десетегодишњег крвавог распада Југославије, који је поделио цели регион дуж етничких и верских линија. Михаиловић је био тамо када су крстареће ракете почеле да падају по Новом Саду и другим великим градовима. Третирана као прецизна хуманитарна интервенција да би се зауставило насиље на Косову, у стварности, операција "Allied force" је убила више цивила него војника и уништила цивилну инфраструктуру земље.


Има много случајева гађања по цивилној инфраструктури, од напада на цивилни воз, пијаце, кинеске амбасаде, па све до загађења земље осиромашеним уранијумом. Токсична супстанца се користи за муницију која пробија оклоп и сматра се да је узрок појаве малигних и других болести.

Политичко наслеђе је токсично као и медицинско. Косово, подручје оцепљено уз помоћ НАТО-вих напада, остаје непрепознато од стране великог броја земаља, те се испоставило се да је обилно регрутно тло за џихадистичке групе као што је "Исламска држава". А етничке поделе на Балкану не изгледају ништа мање озбиљне.

Погледајте РТ документарац "Хелбент: 78 дана бомбардовања Југославије".



  • Извор
  • фото: © Reuters / Hazir Reka / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард


Светски медији настављају да прате ситуацију по питању испорука оружја Украјини од стране Босне и Херцеговине, без обзира на постојећа правила и законе. Таква дејства могу озбиљно утицати на...

Којим путевима наоружање произведено у БиХ одлази на украјинско ратиште, те о чему сведочи чињеница да је део производње поверен фабрици у којој кључни погон носи назив: Хитлерова ковница?...


Готово је извесно да се свакако, било кроз фикцију, било кроз разговоре бар некада сусрео са идејом ратова за пијаћу воду — ова идеја обично је повезана са (пост)апокалиптичним...

Док се индијски и руски лидери састају на билатералном самиту, они ће разговарати о диверсификацији односа у складу са националним интересима.


Глобална већина све више показује своје незадовољство поретком заснованим на западним правилима, али да ли ће Кремљ то искористити?


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА