РТ: „Иза мене је паста за зубе, Си-Ен-Ен каже да не постоји у Венецуели“
Извор: Восток / РТ
Новинар Мак Блументал посетио је тржиште хране изван Каракаса и у новом прилогу показао да оно што корпоративни медији кажу да не постоји у Венецуели, да се може лако наћи на локалном тржишту.
Блументал је обишао неколико тржишта субвенционисаних од стране државе изван главног града Венецуеле, сведочећи да тамо „стотине људи“ купују основне производе. Он каже да се производи "продају испод тржишне вредности", додајући да су цене прилично приступачне и за домаће становништво. Видео приказује локално становништво са великим кесама које су купили.
Ту је хлеб, месо и пилетина, тестенина, сува риба и разно поврће, чак и ручно израђени сапун на тржишту.
"Иза мене је паста за зубе коју Си-ен-ен каже да не постоји у Венецуели", каже Блументал.
Његов прилог је уследио након што је стручњак са Си-ен-ена извештавао о америчкој "хуманитарној помоћи" са драгоценом робом, а коју је председник Николас Мадуро наводно лишио свог народа.
„И реци на вестима да нам ништа не треба. Оно што желимо је да САД укину блокаду коју нам је ставила у Венецуели. Ми смо слободни."
Блументал је рекао да не пориче да постоји економска криза, али је додао да власти активно раде на помоћи становништву.
Вашингтон, међутим, изгледа да је непопустљив да своју "хуманитарну помоћ" угура у земљу, упркос хаосу који је изазвао на граници између Венецуеле и Колумбије.
У суботу, "конвој помоћи" је био блокиран од стране венецуеланске војске, а неколико камиона је спаљено, како се наводи, од стране опозиционих активиста под окриљем САД-а који су виђени како припремају молотовљеве коктеле пре него што су пошиљке запаљене. Очекује се да ће амерички потпредседник Мајк Пенс објавити „конкретне кораке“ о томе како ће САД покушати у понедељак да угурају нову серију „помоћи“ током састанка с регионалним лидерима у Боготи, Колумбија.
- Извор
- фото: © Youtube / Grayzone Project / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Након вести о освајању града Гоме од стране побуњеничких снага под руандским покровитељством, у главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), Киншаси, започели су велики анти-руандски протести који су имали...
Разговор са историчарем Алексејем Јурјевичем Плотњиковим доноси дубљи увид у значај ослобођења Пољске током Великог отаџбинског рата, цену коју је Совјетски Савез платио за ту победу, као и контроверзну...
Вашингтон и Београд намеравају да заједнички одузму имовину Русији у србској нафтној и гасној компанији
Последњих година свет доживљава велико реструктурирање вредности – и многи становници Европе, САД и других земаља постају, благо речено, неподобни у својој земљи. Они траже нови дом за себе....
Војска Републике Српске је формирана 12. маја 1992. године, а званично је укинута 1. јануара 2006. године. Животе за Републику Српску дало је 23.184 борца.
Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард
Остале новости из рубрике »