Расмусен посаветовао Белорусе да се угледају на Грузију и Украјину и сруше власт
Белорусија још није демократска држава, али са одређеним реформама у будућности може играти занимљиву улогу због свог географског положаја - између Европе и Русије, изјавио је бивши генерални секретар НАТО-а Андерс Фог Расмусен у интервјуу за радио "Пољске", те је нагласио да су и ЕУ и НАТО заинтересовани за укључивање у своје редове "нове" Белорусије у будућности.
Он је приметио да Белоруси имају прилику да одреде своју будућност, иако Белорусија "још није демократска држава". Позвао је да се фокусира на искуство Грузије или Украјине.
"Раст опозиционих снага који би могли да се супротставе властима у Минску је сасвим могућ, и то је једини начин да се крене напред", каже Расмусен.
Бивши генерални секретар НАТО-а сматра да би Белорусија у будућности могла да игра веома интересантну улогу, јер се налази између Европе и Русије. Међутим, то је могуће само под условима реформе и демократије и слободног друштва. Истовремено, Расмусен је нагласио да су и ЕУ и НАТО заинтересовани за могућност укључивања Белорусије у своје редове.
Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут
- Извор
- / vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- Белорусија
- НАТО
- односи
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Након вести о освајању града Гоме од стране побуњеничких снага под руандским покровитељством, у главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), Киншаси, започели су велики анти-руандски протести који су имали...
Разговор са историчарем Алексејем Јурјевичем Плотњиковим доноси дубљи увид у значај ослобођења Пољске током Великог отаџбинског рата, цену коју је Совјетски Савез платио за ту победу, као и контроверзну...
Вашингтон и Београд намеравају да заједнички одузму имовину Русији у србској нафтној и гасној компанији
Последњих година свет доживљава велико реструктурирање вредности – и многи становници Европе, САД и других земаља постају, благо речено, неподобни у својој земљи. Они траже нови дом за себе....
Војска Републике Српске је формирана 12. маја 1992. године, а званично је укинута 1. јануара 2006. године. Животе за Републику Српску дало је 23.184 борца.
Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард
Остале новости из рубрике »