„ И сваки пут покушавају да убеде Србе да је бомбардовање било за њихово добро“
Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг рекао је да је бомбардовање СР Југославије 1999. године било ради "заштите" цивилног становништва и "заустављања" режима председника Слободана Милошевића.
Стручњак Ирина Руднева примећује да Запад више не скрива праву сврху бомбардовања.
"Бомбардовање Југославије 1999. године извршено је да се заштити цивилно становништво и заустави режим Слободана Милошевића", рекао је генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг на састанку са студентима у Београду.
Генерални секретар алијансе позвао је србски народ да "погледа у будућност", наглашавајући да се НАТО залаже за "превазилажење разлика између Србије и Косова".
"Сећам се једења свог првог сладоледа на Калемегдану", поделио је Столтенберг мемоаре.
Ирина Руднева, научни сарадник Центра за проучавање савремене балканске кризе Института Руске академије наука, приметила је да то није први покушај западних земаља да оправдају бомбардовање Југославије. Истовремено, она је истакла да овај пут Запад чак и не скрива прави циљ бомбардовања - рушење југословенског председника.
"Ово су тако прилично смешни изговори који се чују сваке године после бомбардовања. И сваки пут покушавају да убеде Србе да је бомбардовае било за њихово добро. У почетку је била фраза `хуманитарна катастрофа`, почели су да говоре да је све учињено како би се спасили Албанци. А сада се изговара права верзија бомбардовања - да су САД и њихови савезници једноставно одлучили да силом уклоне Милошевића. Тако је заправо и било - то је учињено како би се поткопала власт председника Милошевића, а затим, да га сруше и замене са другим - који више одговара. То сада генерални секретар НАТО-а, у ствари, није ни крио"- наглашава Руднева за РИА Новости.
- Извор
- Архива Гласа јавности/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Након вести о освајању града Гоме од стране побуњеничких снага под руандским покровитељством, у главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), Киншаси, започели су велики анти-руандски протести који су имали...
Разговор са историчарем Алексејем Јурјевичем Плотњиковим доноси дубљи увид у значај ослобођења Пољске током Великог отаџбинског рата, цену коју је Совјетски Савез платио за ту победу, као и контроверзну...
Вашингтон и Београд намеравају да заједнички одузму имовину Русији у србској нафтној и гасној компанији
Последњих година свет доживљава велико реструктурирање вредности – и многи становници Европе, САД и других земаља постају, благо речено, неподобни у својој земљи. Они траже нови дом за себе....
Војска Републике Српске је формирана 12. маја 1992. године, а званично је укинута 1. јануара 2006. године. Животе за Републику Српску дало је 23.184 борца.
Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард
Остале новости из рубрике »