BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Бенгази пре и после НАТО интервенције

РТ: Бенгази пре и после НАТО интервенције
11.06.2018. год.


Извор: Восток / РТ

Фотографије пре и после слике су добре приликом промовисања здраве исхране, али оне имају драматично другачији ефекат када су у питању земље које су разорене од ратова, што је показују и фотографије либијског момка који је фотографирао себе у Бенгазију 2000. и 2018. године.

Његове фотографије објављене на Твитеру показују исте локације у Бенгазију након 18 година. Где су некад биле високе зграде, широке и чисте улице, сада постоје рушевине након побуне која је почела 2011. године, подржана бомбардовањем од стране НАТО-а под вођством САД, а које је довело до рушења власти и бруталне ликвидације дугогодишњег лидера Либије Моамера Гадафија.

 

Бенгази је годину дана касније постао злогласан, након што су терористи напали америчке дипломатске објекте у граду и ликвидирали неколико америчких грађана, укључујући и америчког амбасадора Кристофера Стивенса.

Либија, која је некада била један од најважнијих играча у региону, утонула је у хаос, јер се разне групе такмиче за моћ. Тренутно постоје две супарничке владе у држави - једна у Тобруку и друга у Триполију - која након година преговора не успевају да пронађу заједничко тело, док у великим деловима земље влада терористичка организација "Исламска држава" и друге радикалне групе.

Страшна безбедносна ситуација у земљи такође је постала један од главних разлога за миграциону кризу у 2015. години према Европи, пошто су трговци људима претворили Либију у главно место за слање стотина хиљада људи који беже од насиља у северној Африци и Блиском истоку преко Средоземног мора.




  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард


Светски медији настављају да прате ситуацију по питању испорука оружја Украјини од стране Босне и Херцеговине, без обзира на постојећа правила и законе. Таква дејства могу озбиљно утицати на...

Којим путевима наоружање произведено у БиХ одлази на украјинско ратиште, те о чему сведочи чињеница да је део производње поверен фабрици у којој кључни погон носи назив: Хитлерова ковница?...


Готово је извесно да се свакако, било кроз фикцију, било кроз разговоре бар некада сусрео са идејом ратова за пијаћу воду — ова идеја обично је повезана са (пост)апокалиптичним...

Док се индијски и руски лидери састају на билатералном самиту, они ће разговарати о диверсификацији односа у складу са националним интересима.


Глобална већина све више показује своје незадовољство поретком заснованим на западним правилима, али да ли ће Кремљ то искористити?


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА