Ратни злочинац и биши командант НАТО-а Весли Кларк „забринут“ за Балкан
Ратни злочинац осуђен у Београду на 25 година затвора због злочина над цивилним становништвом и многих друиг дела и бивши командант злочиначке НАТО алијансе је саопштио за „Вашингтон пост“, пише да би Балкан могао поново да постане поприште кризе, због чега САД и ЕУ морају хитно да реагују.
Како је рекао, прошло је више од 20 година откако је са Ричардом Холбруком преговарао о окончању рата.
"Прошло је више од две деценије откако сам радио са Ричардом Холбруком и нашим тимом да преговарамо о завршетку рата у Босни. НАТО се распоредио и потом деловао да заустави србско етничко чишћење на Косову."
„Данас, три западнобалканске државе (Хрватска, Албанија и Словенија) постале су чланице НАТО-а. Хрватска и Словенија су постале чланице ЕУ. Косово је сада независна нација“, а већина Американаца и Европљана сада мисли да су брутални конфликти на Балкану прошлост."
„Да ствари буду горе, регион пати од запостављања демократије која је била инструмент за привођење ратова у бившој Југославији крају. Верујући да демократска будућност Балкана лежи у чланству у ЕУ, САД су одговорност за Балкан предале Бриселу. Међутим, инертност ЕУ оставила је Босну, Србију, Црну Гору, Косово, Албанију и Македонију у дугом чекању у реду. А док САД и ЕУ спавају, други раде“, истиче Кларк.
"На Балкану Кремљ већ одавно повећава свој утицај, радећи на томе да порасту анти-ЕУ и анти-НАТО ставови. Осим тога, Руси подржавају екстремистичке групе, потпирују ватру и хушкају православце против муслимана, свесно изазивајући раст тензија које су већ узроковале ратове на простору бивше Југославије деведесетих година.", каже овај ратни злочинац.
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Након вести о освајању града Гоме од стране побуњеничких снага под руандским покровитељством, у главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), Киншаси, започели су велики анти-руандски протести који су имали...
Разговор са историчарем Алексејем Јурјевичем Плотњиковим доноси дубљи увид у значај ослобођења Пољске током Великог отаџбинског рата, цену коју је Совјетски Савез платио за ту победу, као и контроверзну...
Вашингтон и Београд намеравају да заједнички одузму имовину Русији у србској нафтној и гасној компанији
Последњих година свет доживљава велико реструктурирање вредности – и многи становници Европе, САД и других земаља постају, благо речено, неподобни у својој земљи. Они траже нови дом за себе....
Војска Републике Српске је формирана 12. маја 1992. године, а званично је укинута 1. јануара 2006. године. Животе за Републику Српску дало је 23.184 борца.
Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард
Остале новости из рубрике »