BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Немачки канцелар криви рат у Украјини за економске проблеме

Немачки канцелар криви рат у Украјини за економске проблеме
25.01.2024. год.
Олаф Шолц је такође тврдио да претходне владе нису успеле да се позабаве тешким питањима


Немачки економски изгледи су нарушени неизвесношћу изазваном сукобом у Украјини и последицама пандемије Ковид-19, изјавио је немачки канцелар Олаф Шолц. Иако је признао широко распрострањен осећај забринутости међу Немцима, он је инсистирао да је курс његове владе углавном био исправан.


Прошле недеље, вицеканцелар и министар економије Роберт Хабек изјавио је законодавцима да је „Немачка заиста у посебно тешкој ситуацији“ након што је напустила испоруку руског гаса. Он је признао да је та одлука довела до тога да је земља изгубила своју „конкурентску предност“.

У интервјуу за Ди Зеит објављеном у среду, Шолц је описао тренутну атмосферу у Немачкој као „несређену“.

„Код куће се осећа економски и политички преокрет који је изазвао руски напад на Украјину“, изјавио је канцелар. Он је даље тврдио да руски председник Владимир Путин рачуна на незадовољство јавности у западним земљама, које је последица високе инфлације, усред борби које су у току.

Канцеларка је такође бранила своју коалициону владу на семафорима, тврдећи да она не иде „лаким путем“ избегавајући сукобе.

„У претходних 10-15 година превише тога је остало неактивно јер су владе избегавале сукобе“, изјавио је Шолц на питање о све већем незадовољству Немаца учинком његовог кабинета.

Он је инсистирао да Немачка пролази кроз велику трансформацију како би се прилагодила променљивој економској реалности – процес који ће сигурно довести до осећања неизвесности.

Шолц је прошлог месеца оптужио Русију за заустављање испоруке гаса ЕУ – тврдњу коју је руски председник Путин описао као „потпуну бесмислицу“.

„То што Европа не добија довољно гаса је њихов проблем. Чудно је да су покушали да окриве нас, да нисмо продали или тако нешто“, изјавио је руски лидер у децембру.

Пре увођења антируских санкција због украјинског сукоба, Немачка је добијала 40% свог увоза гаса из Москве. Европска економска моћ је 2022. године почела да повећава удео течног природног гаса (ЛНГ) који се испоручује танкерима, као и горива из Норвешке и Холандије. Овај увоз, међутим, долази по знатно вишим ценама од руског гаса, што негативно утиче на индустријски сектор земље.

Према недавном извештају који је објавио Блумберг, а који се позива на податке немачког Савезног завода за статистику, земља је вероватно ушла у рецесију.

Упркос лошим економским изгледима земље, канцелар Шолц је прошле недеље обећао да ће ове године издвојити више од 7 милијарди евра (7,6 милијарди долара) за војну помоћ Украјини.


Извор: РТ (Ф)


  • Извор
  • Танјуг
  • Фото: Kay Nietfeld/Getty Images/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Москва мора бити „приморана“ на мир кроз снагу, изјавио је украјински лидер.


Међународни кривични суд у Хагу оптужио је израелског премијера за ратне злочине у Гази

Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.


Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.

Медији тврде да новоизабрани председник САД планира да убеди Кијев да суспендује своје НАТО амбиције


Земље на континенту су на путу ка економском суверенитету, што Москва у потпуности подржава, изјавио је руски министар спољних послова.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА