BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Си-Ен-Ен и Фокс изрезали антиратни говор Ранда Пола у којем прозива Бајдена који је подржавао ратове у Србији и Блиском истоку

РТ: Си-Ен-Ен и Фокс изрезали антиратни говор Ранда Пола у којем прозива Бајдена који је подржавао ратове у Србији и Блиском истоку
26.08.2020. год.


Говор америчког сенатора Ранда Пола на националној конвенцији Републиканске странке исечен је од стране главних кабловских мрежа, а Си-Ен-Ен га је потпуно исекао, а Фокс је заменио антиратним делом интервјуа.

Сенатор Паул, који је често укштао мачеве са Доналдом Трампом када су се борили да постану републикански председнички кандидати у изборној трци 2016. године, током свог говора признао је да се није увијек слагао с председником, али је рекао да је Трампова жеља да заустави „бескрајне ратове“.


"Подржавам председника Трампа, јер верује, као и ја, да се јака Америка не може водити бескрајне ратове, не смемо оставити своју крв и благо у блату Блиског истока", рекао је Пол.


Називајући Трампа "првим председником у неколико генерација који је тежио да оконча рат, а не да започне", Пол је кренуо у напад на оно што је назвао "катастрофалним досијеом Џоа Бајдена", истичући да је Бајден, као сенатор, гласао да да тадашњем председнику Џорџу В. Буш овлаштење да користи силу у Ираку.

"Бојим се да ће Бајден поново изабрати рат. Подржавао је рат у Србији, Сирији, Либији. Џо Бајден ће и даље пролевати нашу крв и благо."

 


Полова антиратна порука, међутим, није дошла до гледалаца Си-Ен-Ен-а, а кабловска мрежа је уместо тога емитовала интервју са политичким сарадником и домаћином Ван Џонсом.



Фокс њуз, која је изрезао већину првог дана конвенције, одлучивши се за своју уобичајену програмску шему, заменио је делове Полобог говора са интервјуом Доналда Трампа млађег.


 

Ем-Си-Ен-Би-Ци је такође исекао Полов говор са запажањима водитеља Рејчел Медоу, која је покушала да провери чињеницу да ли Пол тврди да Трамп "доводи наше хероје кући."

Медоу је устврдила да је укупан број особља распоређеног у иностранству чак порастао под Трамповом администрацијом, премда се чинило да се Пол усредсредио углавном на размештања војске на жаришним тачкама на Блиском истоку непрестаних сукоба.


Након што је постао демократски председнички кандидат, Бајден је своје гласање за рат у Ираку у октобру 2002. године назвао „грешком“, тврдећи да је, паралелно са другим јастребовима, желео да не покрене рат, већ „да спречи да се рат догоди“. Бајден инсистира на томе да је, одвезујући Бушове руке, веровао да ће администрација успети извршити већи притисак на Савет безбедности УН-а и покојног ирачког лидера Садама Хусеина.

Иако је био снажни заговорник америчке кампање бомбардовања у Југославији 1999. године, Бајден је изразио саучешће током посете Београду, у августу 2016. године.


Извор: Восток / РТ



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Reuters / Republican National Convention / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Изјаве руског председника нису празне приче као оне европских политичара, рекао је мађарски лидер.


Москва мора бити „приморана“ на мир кроз снагу, изјавио је украјински лидер.

Међународни кривични суд у Хагу оптужио је израелског премијера за ратне злочине у Гази


Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.

Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.


Медији тврде да новоизабрани председник САД планира да убеди Кијев да суспендује своје НАТО амбиције


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА