BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Русија планира да од 2031. до 2035. године пошаље на Месец четири аутоматска космичка брода

Русија планира да од 2031. до 2035. године пошаље на Месец четири аутоматска космичка брода
17.02.2019. год.


Русија планира да у периоду од 2031. до 2035. године пошаље на Месец четири аутоматска космачка брода, изјавио је за РИА Новости извор у ракетно-космичкој области.


„Станица за слетање ’Луна-30‘ испоручиће на Месец брод за подршку пилотским мисијама. Станица ’Луна 31‘ ће допремити на Месец луномобил, тежак пет тона, опремљен свим потребним средствима за експлоатацију месечевих ресурса‘, навео је саговорник агенције.

Поред тога, станица „Луна 32“ ће на Земљин сателит испоручити тешке модуле, масе до шест тона, за изградњу полигона, а апарат „Луна 33“ ће обезбеђивати везу и навигацију.

Како је саопштио генерални директор "Роскосмоса" Дмитриј Рогозин, 2021. године на Месец ће бити послана станица за слетање Луна-25, а 2023. биће послата Луна-26 орбитер, а годину дана касније ће бити послата и станица за слетање Луна-27. Такође је навео да ће изградња базе на Месецу почети 2034. године.

Луна-25 ће тражити водени лед на јужном полу Земаљског сателита, а такође ће тестирати и технологије меког слетања. Ово ће бити прва руска мисија након 40-годишњег застоја: последња советска станица, Луна-24, лансирана је 1976. године.


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Антон Денисов/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Kompanija Open Ai je najpoznatija po svom modelu veštačke inteligencije Chat GPT. Ali, poput drugih džinova iz Silikonske doline, i Open Ai želi da proširi svoj uticaj. 


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје

Пробој у лечењу смртоносне болести ближи се крају, изјавио је директор истраживачког института Гамалеја


  Креативност и иновативност младих у контексту успешних бизнис прича и пословног света будућности били су у фок

  Одрживи развој, одговоран однос према природним ресурсима, значај енергетске транзиције и зелене агенде у пословању  били су у фокусу пане


Политика Вашингтона наставља да угрожава глобалну безбедност, саопштило је Министарство одбране Кине.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА