Мила у затвор!
БЕОГРАД - Некадашњи председник Црне Горе и бивши савезни премијер Момир Булатовић осећа "дубоку тугу и стид због тога што је црногорска влада одлучила да призна независност Косова". Ипак, према његовим речима, после овог потеза црногорски премијер Мило Ђукановић "биће пуштен низ воду, јер нема више задатака које треба да изврши".
Како је могуће да је братска Црна Гора признала такозвану државу Косово?
- То је само завршница једног пута започетог пре десет година. Тада је Мило Ђукановић постао председник Црне Горе, не одлуком народа, већ одлуком Стејт департмента.
Како доживљавате чин признања?
- Ово је проблем Црне Горе, која се одрекла свог бића и историјског памћења. Заузврат је добила лажна обећања, прегршт новца и неколико година условне слободе за неке појединце.
Да ли је још веће понижење што је признање уследило одмах после усвајања српског предлога резолуције у УН?
- Запањујући је цинизам да је Црна Гора признала Косово баш тога дана. Првог дана након што је у УН прошла резолуција коју је предложила Србија да се од Међународног суда правде у Хагу затражи мишљење о легалности једностраних признања српске покрајине. Јасно је да је то урађено тако што су коришћени људи који немају слободну политичку вољу.
Памтите ли другачијег Мила Ђукановића, који је другачије говорио о Косову и Метохији?
- Да, памтим. Мени га је жао јер је уцењен. Није он лично и приватно за то. Нису то његови политички пројекти, него они долазе с друге стране. Кад год треба да се активира Црна Гора о неком важном политичком питању, активира се и оптужница из Барија. У питању су стотине милиона евра и долара. То они не праштају.
Били сте једно време заједно с Ђукановићем у власти. Да ли сте приметили такве појаве, да ли је заиста организовао шверц цигарета?
- То су довољно јавне и познате чињенице. Не треба то коментарисати.
Од свих "владара" бивше СФРЈ једино је Мило опстао.
- Све је то наставак исте приче. Кад неко окрене ћурак наопако, онда га користе док могу. Али, ово је Милов претпоследњи задатак.
Шта се дешава с народом у Црној Гори кад свој глас на изборима продају за 50 или 100 евра?
- Тамо где нема демократије, не може бити ни слободне народне воље. Народ ћути и трпи.
Има ли политичке снаге у Црној Гори да сруши режим Мила Ђукановића?
- Нема. Бојим се да је такво стање ствари у овом тренутку.
Има ли странке у Црној Гори која би могла бити окосница опозиције?
- У овом тренутку не. ДПС има већину у Црној Гори. Саберите опозиционе странке и опет ћете добити мањину. Многи гласачи ДПС јесу огорчени, али немају другу опцију.
Размишљате ли да се поново политички ангажујете?
- Одавно сам донео одлуку о томе - у политику никад више.
- Извор
- КУРИР
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Председник Александар Вучић изјавио је да му је потврђена вест да за неколико дана САД уводе комплетне санкције против Нафтне индустрије Србије (НИС) због руског власништва. Кад је нека...
Остале новости из рубрике »