„Меморијал Артур Такач” биће „гран-при”
Обећали су организатори Другог београдског интернационалног митинга који је обележио Асафа Пауел. – Рујевић најављује нападе на још веће даљине.
Честитка Вилфрида Мерта, директора бриселског митинга „Меморијал Ван Даме”, једног од чланова ексклузивне „златне лиге” и његово признање да у 30 година није видео митинг који је већ у другој години постојања достигао тако висок ниво, била је још једна потврда тиму који је организовао Други београдски интернационални митинг „Меморијал Артур Такач”, да се налази на правом путу.
Директор митинга Драган Животић, директор предузећа „Београдски интернационални митинг” Слободан Бранковић и Горан Такач, представник породице Артура Такача и сам организатор многих великих приредби у маркетиншком делу, изразили су велику захвалност министру за инфраструктуру Велимиру Илићу, који је „буквално у суботу спасао митинг”, Министарству спорта и Горану Крецловићу, градском секретару за спорт који се од самог почетка укључио у организацију „Меморијала Артур Такач”.
Градски секретар, пошто је примио трофеј „Београдски победник” изјавио је да се заједнички труд исплатио, јер је напис „Србија” испред којег су стартовали најбржи човек на свету Асафа Пауел и остали, обишао свет, захваљујући сјајном преносу РТС-а и „Еуроспорту” који га је проследио широм света.
Једногласан закључак свих је да ће „Меморијал Артур Такач” веома брзо добити статус „гран-при” митинга ИААФ и да његово одржавање никада више неће бити доведено у питање.
Том ставу допринела је и Влада Србије, која је према речима директора Животића, на јучерашњој седници помогла митинг у материјалном смислу, а и присуство државног секретара за спорт Влајка Сенића овом сусрету са медијима је охрабрење у том смислу.
Припреме за трећи „Меморијал Артур Такач” почеће у септембру, а наш јунак такмичења на Стадиону Партизана Лука Рујевић, нема времена да слави друго место испуњену „ Б” олимпијску норму.
– Био сам понесен трком Асафе Пауела, његовим резултатом и реаговањем публике и први пут у каријери пребацио сам 20 метара. То је магична граница за сваког младог бацача. Пре тога био сам мало стегнут, али у трећем, а онда и у четвртом хицу постигао ам даљину од 20,08 метара. Знао сам да сам спреман за то, чак за резултат од 20,30, можда и 20,50 metara што је мој циљ за ову сезону, – рекао је на конференцији за новинаре Лука Рујевић.
„А” олимпијска норма је 20,30 метара и Партизанов бацач ју је и према сопственој оцени могао да надмаши већ минулог уторка само да је куглу избацивао у већем луку...
Нови лични рекорд и „А” норму за Пекинг Рујевић ће покушати да оствари већ у недељу на такмичењу у Љубљани, а његов главни циљ ове сезоне је Европско првенство за млађе сениоре средином јула у Мађарској.
– Сатница је позната и омогућује ми да се такмичим и у бацању кугле и у бацању диска. Првог дана су квалификације и бацање кугле и „сребро” ће бити неуспех. Желим да донесем Србији „злато”, а три дана касније стартоваћу у бацању диска у којем имам медаљу са светског јуниорског првенства. Покушаћу да и у овој дисциплини све пријатно изненадим, – рекао је Рујевић, не заборавивши да помене нашег рекордера у бацању кугле Драгана Перића, који му је први честитао на личном рекорду, чиме је потврђено да су њихови прошлогодишњи неспоразуми прошлост.
– Захваљујући Драгану Перићу вакум у нашем бацању, после одласка четворице сјајних бацача из осамдесетих година, није се осетио. Он је сам све време одржавао врхунски светски ниво даљинама преко 21 метра и бацање кугле међу нашим најуспешнијим дисциплинама. Надам се да ћу од њега преузети ту штафетну палицу и наставити са успесима, - рекао је Лука Рујевић.
Мунћанова предводи нови поход на светски рекорд
Репрезентативка Србије Марина Мунћан била је на стартној листи „Меморијала Артур Такач” али није допутовала из САД у Београд, а разлог је вероватно митинг „Рибок гран-при” у Њујорку на којем ће предводити напад на светски рекорд на 5.000 метара.
Трећи пут ове године 24-годишња Панчевка, постдипломац у САД и члан клуба Њу баланс, биће песмејкер („зец”) у трци у којој се најављује напад на светски рекорд.
Прва два пута одрадила је свој посао перфектно. У фебруару помогла је Етиопљанки Тирунеш Дибаба да постави светски рекорд на 5.000 метара у дворани (14:27,42), пре две недеље у Карсону „погурала” Дибабину земљакињу и највећу ривалку Месерет Дефар до светског рекорда на две миље (9:10,47).
Касно ноћас Мунћанова ће поново радити Тирунеш Дибабу (на светском првенству у Осаки браниће титуле на 5.000 и 10.000 м), а њена мета је прошлогодишњи светски рекорд Месерет Дефар – 14:24,53, постигнут на истој стази у Њујорку на другом „Рибоковом” митингу који је већ за треће издање добио статус „гран-при”.
- Извор
- politika.co.yu
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Председник Александар Вучић изјавио је да му је потврђена вест да за неколико дана САД уводе комплетне санкције против Нафтне индустрије Србије (НИС) због руског власништва. Кад је нека...
Руске снаге извршиле су комбиновани удар на објекте енергетске и војне инфраструктуре на територији под контролом кијевског режима.
Остале новости из рубрике »