Кларк: Наредио сам да се сви Срби протерају из Хрватске
Весли Кларк и Хавијер Солана умешани су у трговину органима на Косову. Солана саветује Кларка да буде опрезан на Косову, којим шпартају банде нарко-дилера и признаје да су направили грешку када су пустили Шиптаре да владају. Кларк каже да често иде на Косово, углавном инкогнито, али да сада мора да пребаци товар за Форт Брег и потврђује да је реч о органима. НАТО у потпуности контролише процес приватизације природних богатстава на Косову. Кларк истиче да ће са Србијом стално имати проблеме, јер је то бунтовнички и ратоборан народ. Солана наглашава да Београд мора да схвати да се нико не може одупрети њиховој вољи
Бивша главна тужитељка Хашког трибунала Карла дел Понте у својој књизи „Лов“ пише, између осталог, и о трговини људским органима на Косову и за то оптужује ОВК. Трговином људским органима на Косову баве се и истражитељи Хашког трибунала, а на иницијативу Русије недавно је покренута истрага о овом проблему у Савету Европе.
Глас је дошао до транскрипта разговора двојице челних људи НАТО у време агресије на Србију, Веслија Кларка и Хавијера Солане, који потврђује да су, између осталог, знали да се међународне снаге на Косову баве трговином органима и дрогом. И, највероватније су били умешани у ове послове! Разговор, који објављујемо у целости, потврђује многе недоумице у вези са трговином људским органима, нелегалном трговином дрогом, Рамбујеу, односом запада према Србима, власти у Београду...
Некадашњи главнокомандујући НАТО снага, амерички генерал Весли Кларк и Хавијер Солана, генерални секретар Алијансе, састали су се 15. августа 2001. у изнајмљеној вили у швајцарским Алпима. У присуству две девојке, које су им служиле за забаву, опуштено, уз чашицу пића, ова два моћника разговарала су о предстојећој Кларковој посети Косову, евоцирали успомене из рата против Србије и анализирали пропусте њихове политике на Балкану.
Кларк: Ових дана ћу посетити Косово...
Солана: Буди опрезан, Косовом шпартају банде нарко-дилера. Тамо нема закона, нема контроле... Хм, велику смо грешку направили када смо пустили ове (Шиптаре - прим. аут.) да владају.
Кларк: Да. Можда.
Солана: За све су криви оперативци ЦИА... Њима је битна само дрога и њихови послови...
Кларк: Да, знам како је доле... Често одем на Косово, углавном инкогнито, тако је сигурније. Али сада морам да обавим један посао. Треба да пребацимо товар за Форт Брег.
Солана: Није ваљда толико хитно... Мислиш на органе?
Кларк: Да, да...
Солана: Добро ради „Бондстил“. Шлафкок (човек задужен за безбедност базе - прим. аут.) и Кушнер (Бернар, први шеф Унмика, садашњи шеф дипломатије Француске, истражни органи Хашког трибунала испитују његову повезаност са трговином органима - прим. аут.) одлично обављају посао...
Кларк: Јесте. Изгледа да је сада хитно. Стално се одржавају неки састанци с генералом Андерсоном. Кад завршим то, скокнуо бих мало до Србије.
Солана: Него, реци ми, Весли, како иде с приватизацијом предузећа на Косову? Ко је тамо од наших пријатеља?
Кларк: Ми смо поставили експерте који воде главну реч при привременој влади Косова. Председник комисије је Фред Барлоу, за кога знају само они из врха власти у Приштини. Политички диригент је Медлин, која, заједно са Ричардом (Холбруком), купује све што вреди на Косову. Толико су разгранали послове да често помислим да ће се једног дана преселити да живе у Приштини.
Кларк: Са Србијом ћемо стално имати проблеме јер је то бунтовнички и ратоборан народ. Кад се разговарало о Србима у Крајини, неки од наших су предлагали дуготрајан рат, а ја сам то пресекао и наредио да се сви Срби протерају из Крајине и Хрватске како би Хрватска била мирна деценијама. Какав рат с њима! Они би се разбежали по шумама и годинама загорчавали живот Хрватима, јер имају искуство с партизанским ратовањем.
Солана: Весли, добро знаш да сам ти дао одрешене руке око одабира циљева и умало да ми се угаси каријера због тога. Пренели су ми да је лично Клинтон узбуњивао генерале НАТО против мене, јер је њему за ову функцију био погоднији жабар Романо Проди. Италијани су ми највише замерили што нисам спречио бомбардовање телевизије. Имаш право, Весли, требало је Србију сравнити са земљом. Гледам ове из Владе Србије и, искрено да ти кажем, гаде ми се, пошто су обични полтрони и улизице.
Кларк: Ако хоћемо трајно решење, Србију треба здробити. Потпуно је распарчати...
Солана: Слажем се, треба је пре свега економски уништити, то је најлакше извести. Али веруј ми, Србе највише боли то што им је Косово отето. Последице тога по њих биће далекосежне, али Београд мора да схвати једну поруку. Нико не може да се одупре нашој вољи. Ако је наш циљ ширење на исток и овладавање енергетским ресурсима, једна Србија не може бити препрека на нашем путу. Битан је и пример који шаљемо другим земљама.
Кларк: Само да није било онаквог расположења у Вашингтону, против слања копнених снага... Све би било много брже.
Солана: Весли, немој да си на крај срца. Ни ово није лоше. Погледај колико је прошло од бомбардовања, а ми у потпуности контролишемо цело Косово на најдиректнији могући начин и утичемо на политичке прилике у Србији и целом региону. Под новом владом Србија ће сигурно постати део евроатлантских интеграција, мада не треба занемарити ни утицај опозиционих политичких снага. Али, верујем да ћемо остварити циљ. Знаш како, из искуства које имам са српским политичарима тврдим да је новац за њих најјачи аргумент.
Кларк: Ха, ха, ха... Знам. Али са војничке стране гледано, нисмо умарширали у Београд, мада смо их приморали да потпишу капитулацију у Куманову. Војнички нисмо добили сатисфакцију какву заслужујемо као победници.
Солана: Нисмо ушли на велика врата, ха? Нема везе, ушли смо на мала, али ће ефекат на крају бити исти. Можда је тако и боље, а свакако је јефтиније. Све оно што смо им понудили у Рамбујеу и све оно што смо ми тражили на крају ће се и остварити. Ево, већ имамо базу на њиховој територији. То смо тражили у Рамбујеу. Тражили смо слободан пролаз наших трупа. И то ћемо добити, веруј ми, то је само питање времена. Они ће за узврат добити оно што им припада.
Кларк: Да. Постаће чланови Европске уније и НАТО.
Солана: Тако је. Али много је битније, шта ће се десити иза завесе. У будућности ми ћемо у потпуности контролисати политичке странке и политичаре у Србији. Више неће бити никаквих искакања. Владе се могу мењати, али ће курс остати исти.
Кларк: Да ли си у потпуности сигуран у то?
Солана: Па, рецимо да сам скоро уверен, још увек није све завршено, али ће у наредних неколико година процес бити довршен. Наравно, још увек у Србији постоје политичари који нису у потпуности изгубили свест о националном интересу. Они ће бити проблем...
Кларк: Мислиш на Коштуницу...
Солана: Да, на њега. Он је прилично принципијелан и тежак за сарадњу, али ћемо те проблеме решити на овај или онај начин. Не треба потценити Ђинђића, који је сада послушан, он је ипак сурови прагматик.
КИСИНЏЕР И БЖЕЖИНСКИ КАО МАЧКА И МИШ
Солана: Весли, нешто су ме синоћ обавестили да је дошло до размимоилажења између Кисинџера и Бжежинског, али су остали недоречени. Шта се то закувава у Пентагону?
Кларк: Кисинџер и Бжежински су као мачка и миш, јер се стално гањају, али не могу један без другога. Уживају у улогама, јер се зна да они креирају политику Америке. Ближи ми је Бжежински, јер је ратоборнији. Да смо њега слушали за време бомбардовања, Србије не би више било. Кисинџер је млакоња и, како сам каже, савестан. Он ме критиковао због напада на београдску телевизију.
Солана: Да, превише је млак.
ПОСЛУШНИЦИ
Кларк: Шта мислиш, како ће ме дочекати (у Београду)?
Солана: Не брини, биће послушни. Ови у Београду су много послушнији, чак и од ових у Подгорици. У Црној Гори могу да се мењају председници, али све конце увек вуче Мило, зато што парама све купује. Када будеш био у Београду, избегавај контакте с Коштуницом и његовим људима... Знаш, односи између њега и Ђинђића су прилично захладнели... Мада, ја мислим да је Ђинђић у праву... Коштуница је незгодан за сарадњу. Знаш, кад причаш с њим, увек пажљиво саслуша, али на крају разговора увек заоштри ствари... С њим никад нисмо могли да се до краја договоримо ни о чему...
Кларк: Шта мислиш, како ће реаговати на ово око ТВ станице? Ти знаш да сам ја у књизи написао да сам лично бирао циљеве...
Солана: Да, знам, видео сам...
Кларк: Али исто тако знаш колико су ме Клинтон и његови притискали да бомбардујемо српску телевизију...
Солана: То што ми знамо је наша тајна! О томе не смеш ни са ким да разговараш!
ЛЕПОТИЦЕ ИЗ ВЛАДЕ ЗА 500 ДОЛАРА
Кларк: Какве су жене Београђанке, ти си често у посети Београду?
Солана: Све ћу те упутити. Србија је била запуштена за време владавине Милошевића, али жене су им много лепе. После доласка демократа на власт ситуација се променила. За смешне паре можете да имате и најлепше жене. У неким министарствима Владе Србије секретарице су најчешће заносне лепотице, које су спремне да за 500 долара проведу ноћ са странцем. Примања у Србији су још увек мизерна.
Кларк: Ти, изгледа, имаш велико искуство у тој области.
Солана: Даћу ти број телефона човека који има све што треба. Има ту и глумица, естрадних звезда, крем српске престонице.
„БОНДСТИЛ“ КАО БАЗА ЗА ТРГОВИНУ ОРГАНИМА
Екипе лекара и медицинског особља по повлачењу наше војске и полиције с Косова пребачене су у НАТО базу „Бондстил“ код Урошевца. Она је постала болница за вађење органа не само заробљених и отетих Срба и неалбанаца него и несрећних девојака које су из многих крајева света доведене да увесељавају војнике НАТО, Кфора и Унпрофорове полиције.
Из базе „Бондстил“ дневно полеће између шест и 14 авиона за које постоји оправдана сумња да пребацују органе по болницама западноевропских држава, највише у Краљевску болницу у Лондону.
- Извор
- Глас јавности
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Остале новости из рубрике »