Швајцарци морају да открију податке о клијентима
Глобална акција против утаје пореза коју у посљедњих неколико година проводе владе којима недостаје новац угрозила је швајцарску традицију гарантовања повјерљивости података о клијентима банака. Захваљујући овој политици, швајцарски банкарски сектор достигао је вриједност од два трилиона долара. Винћенц је рекао да државна стратегија склапања пореских споразума са појединачним европским државама може да пропадне уколико власти у Берну пристану да предају велике количине података Америци, на чему Вашингтон инсистира.
-Уколико Американци добију податке о хиљадама клијената и Европљани ће то тражити. Морамо коначно показати да је швајцарска политика `чистог новца` озбиљна. То ће бити могуће само у оквиру стратегије која има међународну подршку - рекао је директор "Рајфајзена".
Швајцарска је постигла споразуме са Њемачком и Британијом који је омогућио грађанима да плаћају порез на тајне рачуне без објављивања њиховог идентитета, али се томе успротивила Европска комисија, која жели да примора Швајцарску да прихвати аутоматску размјену банкарских података.
Швајцарска лобира већ годину дана за окончање истраге коју проводе власти САД о раду 11 банака, укључујући швајцарске "Кредит Свис" и "Јулијус Бер", у замјену за плаћање великих надокнада и трансфер имена неколико хиљада америчких држављана који су клијенти швајцарских банака. Притисак америчких истражних власти довео је до прекида сарадње најстарије швајцарске банке "Вегелин" са "Рајфајзеном", који је откупио "Вегелинове" послове у САД.
Швајцарски парламент сутра ће гласати о приједлогу да се испуни захтјев САД и Вашингтону предају подаци о америчким клијентима осумњиченим да су користили банке у Швајцарској како би избјегли плаћање пореза.
АГ
- Извор
- vijesti.RS
- / www.vijesti.RS
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руске снаге извеле су масовне ударе на украјинску инфраструктуру у Кијевској области. Погодци су забележени како у самом Кијеву, тако и у оближњим насељима. У Бориспољу је током напада...
Грађани Србије имају најповољније мишљење о Русији, док је најнеповољније мишљење о НATO-у, показују ексклузивна истраживања Ипсоса за РТС.
Влада у Триполију, која у ствари контролише тек половину Либије, обзнанила је да неће дозволити прераспоређивање руских снага и наоружања који су, после пада режима Башара ел Асада, остали...
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Остале новости из рубрике »