BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Јесења кампања регрутације у америчку војску била је врло неуспешна

Јесења кампања регрутације у америчку војску била је врло неуспешна
08.11.2007. год.

Толико лоша ситуација око врбовања није била кроз читаву добровољног ступања у војску која је почела 1973. године. Кампања регрутације почела је 1. октобра, па се у међувремену за војску пријавило само око 7,5 хиљада лица, 4,5 хиљаде мање према истом периоду прошле године. Али генерал Вилијам Волес надлежан за врбовање и обуку регрута и овај број није довољан за извршавање постављеног задатка – повећавања бројног стања војске сваке године.
Војни експерти се слажу у мишљењу да је главни разлог нежеље Американаца да ступају у војску настављање ратвоа у Ираку и Авганистану. Малтене свакодневно из ових земаља стижу извештаји о погибији, заробљавању или рањавању америчких војника и официра. У овим условима у Пентагону почиње да се размишља о могућности врбовања легалних имиграната. Они који ће се добровољно пријавити за војску ће по хитном поступку бодити америчко држављанство. Истина, засада није баш јасно коме ће конкретно бирти омогућено да се врбује у војску, где ће се налазити одељења за регрутацију и који ће се минимални захтеви постављати, на пример, за знање енглеског језика.
Необична је ситуација и у америчком Стејт департменту где се не могу наћи добровољци за попуњавање око 50 радних места у амбасади Сједињених Држава у Ираку. Како би одабрало оне достојне, руководство спољнополитичког ресора писмено је обавестило неколико стотина евентуалних кандидата да им препоручује да размотре предлоге о раду у Багдаду. Уколико се у предвиђеном року неопходан број интересената не пријави, специјална комисија ћер именовати посленике амбасаде својим на логом. Према речима руководиоца кадровског одељења Стејт департмента Харија Томаса, против оних који ће одбити да иду у Ирак биће предузете административне мере, све до отпуштања из државне службе. Реч је о укупно 250 дипломата који треба да оду у Багдад до средине 2008. године.
Резсимирајући горе наведене чињенице, можемо да констатујемо да су се Пентагон и Стејт департмент суочили са врло сличним проблемима који су искрсли из једних те истих разлога.



  • Извор
  • Глас Русије
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске снаге извеле су масовне ударе на украјинску инфраструктуру у Кијевској области. Погодци су забележени како у самом Кијеву, тако и у оближњим насељима. У Бориспољу је током напада...


Грађани Србије имају најповољније мишљење о Русији, док је најнеповољније мишљење о НATO-у, показују ексклузивна истраживања Ипсоса за РТС.


Влада у Триполију, која у ствари контролише тек половину Либије, обзнанила је да неће дозволити прераспоређивање руских снага и наоружања који су, после пада режима Башара ел Асада, остали...

Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете


Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА