BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Биће простије схватити бизнис

Биће простије схватити бизнис
13.12.2011. год.

Русија прелази на међународне стандарде подношења финансијских извештаја. Они се уводе наредбом Министарства финансија од 2012. године и обавезни су за све јавне компаније. Бизнис ће морати да плати за то да учини своје рачуноводство разумљивијим за странце, говоре експерти. Ипак корист од преласка на консолидовано подношење извештаја по међународним стандардима очигледна је.

Наредба Министарства финансија Русије означила је старт свеопштем преласку на међународне стандарде подношења извештаја, који треба да се заврши до 2015. године. И мада су јавне компаније дужне да подносе извештаје на нов начин још крајем следеће године, неће сви то стићи да ураде због објективних тешкоћа, самтра финансиста Фјодор Наумов.

Кретање у исправном правцу условиће да ће бизнис бити лакше разумети. Али то се неће десити брзо. По свему судећи, до 2015. године. Брже је немогуће очекивати. Једноставно зато што има велики број компанија које су присутне на тржишту акција и облигација  и којима није лако да пређу на међународне стандарде. Биће потребно врло много кадрова, контролора. Унутар компаније ће морати да се формирају читаве длужбе које ће се специјализовати управо за то да се састави извештај по Међународном стандарду. И људе такође треба негде припремити.

Министарство финансија подвлачи да прелазак на Међународне стандарде подношења финансијских извештаја и објављивање извештаја на руском језику значи правно признање документа унутар земље. И сада компаније које подносе извештаје за западне инвеститоре, неће морати да раде дипли посао и да пишу извештаје и по руским стандардима. То је важан корак за руске компаније. Без обзира на све трошкове, нови стандарди ће помоћи да се пређе на квалитативно нови ниво вођења бизниса, рекао је за Глас Русије економиста Дмитриј Монастиршин.

За инвеститоре то је несумњиви плус. Зато што већина великих руских компанија јесу холдинги, а подношење извештаја по међународним стандардима садржи консолидоване информације за читаву групу, омогућава да се види правна структура холдинга, компаније, да се виде коначни бенефицијари. Такође у плусеве међународнодних стандарда може да се уброји и то што они садрже објашњења уз разне тачке пасива и актива, извештај о рубаљским губицима.

Експерти истичу да ће на нове стандарде подношења финансијских извештајапрећи око трећина руских јавних компанија. Остале су већ испуниле тај захтев раније, приликом изласка на јавно тржиште капитала.

Прелазак на међународне стандарде подношења финансијских извештаја ван је корај не само за поједине руске компаније, које раде како унутар, тако и ван граница земље. То је значајан догађај у контексту формирања међународног финансијског центра у Москви. При томе признање међународних стандарда ће омогућити да Русија испуни обавезе преузете у оквиру Г-20.



  • Извор
  • Голос России, фото: РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете


Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...

Кијев је прекршио „правила ратовања“ циљајући високог војног официра у Москви, изјавио је Кит Келог


Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...

Новоизабрани председник САД одбио је да коментарише да ли је већ било контаката са Кремљом


Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА