Темељ је створен, сада је задатак изградити јаку и просперитетну Русију – експерти о Путиновој концепцији модернизације Русије
Истицање председничке кандидатуре Владимира Путина на конгресу странке Јединствена Русија у Мсокви, као и његове програмске тезе, активно се разматрају у експертским круговима. Најважније у чему се политиколози слажу јесте континуитет власти и рачунање на медорнизацију свих сфера живота земље.
Иступајући пред делегатима предизборног форума Јединствене Русије, лидер странке и председник Владе Владимир Путин изјавио је да су избори јединствени циклус потпуне обнове федералне власти. Он је подвукао да је прођена огромна етапа у обнови земље, сада је важно изградити јаку и просперитетну Русију 21. века. Ево шта је рекао за Глас Русије познати бизнисмен Давид Јакобашвили.
За бизнис је важна стабилност. Путин је добро познат бизнис круговима, знамо његову методику рада, његове навике. И то је добро, у датој ситуацији ништа се не мења за бизнис. Потребно је само унети измене у законодавство, које ће побољшати ситауцију у земљи и пружити могућност бизнису да се још активније развија.
Један од циљева који је поставила Јединствена Русија је изградња економије независне од сировинске базе. Инвестирање у савремене високотехнолошке гране индустрије. На овај аспект скренуо је пажњу члан Комитета Државне думе за финансијско трижиште Анатолиј Аксаков.
Ако желимо да се земља модернизује, треба да учинимо све да се деси прерасподела средстава из сировинског сектора у прерађивачки, посебно у секторе са високом додатом вредношћу, везане за увођење иновација.
Проблематичнијом експерти виде ситауцију око спровођења спољне политике Русије. Владимир Путин је познат као оштар политичар, који чврсто брани интересе земље. Означен је и негативни трент у односима са САД – јер за сада није пошло за руком договорити се о учешћу Русије у ЕвроПРО, истиче политиколог Алексеј Макаркин.
У спољној политици могу бити прилично озбиљни проблеми, везани за то да смо се за време мандата Медведева максимално зближили са Америком, десило се рестартовање, сада ово кретање може да се нађе под претњом. Зато што није пошло за руком договорити се о противракетној одбрани. А Русија сматра ову тему принципијалном.
Између осталог, сматрају експерти, спољнополитички курс Русије тешко да ће претрпети озбиљне промене. О томе је говорио на конгресу странке и сам Владимир Путин. Ми смо отворени за партнерство и дијалог са свим нашим пријатиљима, са свим земљама, истакао је он. Али ми не желимо да нам неко намеће моделе и да одређује за нас избор нашег понашања. Сви наши страни партнери треба да схвате: Русија је демократска земља, то је поуздан, предвидиви партнер, са њом се може и треба договарати. Али сада ништа не сме да се намеће споља.
- Извор
- Голос России, фото: РИА Новости/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руске снаге извршиле су серију удара на објекте енергетске инфраструктуре на територији Украјине. Погодци су забележени у Ивано-Франковској, Харковској, Полтавској, Дњепропетровској области и на окупираном делу ДНР, где су...
У Донском региону одржан је први гастро фестивал „Од Дона до Саве“, који је постао не само кулинарски, већ и културни догађај. Фестивал има за циљ да кроз националну...
Пробој у лечењу смртоносне болести ближи се крају, изјавио је директор истраживачког института Гамалеја
Систем управљања биолошким ризицима Вашингтона у другим земљама тестиран је у Украјини и Грузији, саопштила је руска војска.
Остале новости из рубрике »